Posts by w3acc

Dzień Kobiet w szpitalu

8 marca, 2021 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Dzień Kobiet w szpitalu”

Z okazji Dnia Kobiet, w tym trudnym okresie przedłużającej się pandemii, destabilizacji i niepewności, chcielibyśmy życzyć wszystkim Paniom pracującym w naszym SPZOZ-ie dobrych, spokojnych i radosnych chwil.
Niech każdy kolejny dzień, który w tych czasach z pewnością jest szczególnym wyzwaniem, okaże się wart wysiłku, jaki wkładacie w swoje obowiązki i trud pracy. Niech słowo dziękuję i uśmiech wdzięczności od pacjentów na stałe wpiszą się w codzienność Waszej ciężkiej pracy. My ze swojej strony, z całym męskim zespołem SPZOZ-u, pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za wysiłek, jaki wkładacie w pracę, dbanie o nas i naszych pacjentów, jak również koleżeńskie relacje i atmosferę w pracy. Niech ten symboliczny kwiatek stanie się dowodem naszej pamięci, wdzięczności i sympatii w tym ważnym „Dniu Kobiet”.

Mężczyźni z SP ZOZ w Puławach

Nowy Tomograf w SP ZOZ w Puławach dla pacjentów ambulatoryjnych

15 stycznia, 2021 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Nowy Tomograf w SP ZOZ w Puławach dla pacjentów ambulatoryjnych”

2 mln 550 tys.  złotych kosztował tomograf komputerowy, który w dniu 11 stycznia 2020 roku oficjalnie oddano do użytku w  nowej Pracowni Tomografii Komputerowej SP ZOZ w Puławach. Inwestycja została sfinansowana  w ramach projektu,, Modernizacja  oddziałów szpitalnych i zakup sprzętu medycznego przez SP ZOZ w Puławach’’ – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego oraz  dzięki dotacji celowej Powiatu Puławskiego.

Nowy tomograf komputerowy to 64 – warstwowy  tomograf GE Healthcare Japan Corporation Revolution Evo 2020. Urządzenie  posiada dużo rozwiązań technologicznych, które podnoszą bezpieczeństwo i komfort pacjentów podczas badania oraz  pozwalają na uzyskanie obrazów bardzo dobrej jakości. Przeznaczony jest dla pacjentów posiadających skierowanie z poradni specjalistycznych.

Nowa Pracownia Tomografii Komputerowej mieści się w pawilonie A Szpitala Specjalistycznego w lokalizacji Zakładu Rehabilitacji. Wejście do budynku znajduje się od Strony Paw. C – Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego dla dorosłych.

 Rejestracja telefoniczna w godzinach 7.15-14.15  tel.  81 45-02-184 wew.1 Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-14.00.

Pracownia jest usytuowana w  tzw. części ,,czystej’’ Szpitala,  spełnia wszelkie wymogi pod względem sanitarno-epidemiologicznym.

Ruszyła akcja szczepienia przeciwko COVID-19

28 grudnia, 2020 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Ruszyła akcja szczepienia przeciwko COVID-19”

W niedzielę 27 grudnia br w Szpitalu Węzłowym (SP ZOZ w Puławach )  rozpoczęto akcję szczepienia przeciwko COVID-19. Pierwsze dawki  przyjęli miedzy innymi Dyrektor SP ZOZ Piotr Rybak, Naczelna Pielęgniarka Hanna Kamola oraz Kierownik oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii lek.  Michał Hetman, łącznie w etapie ,,0’’ zaszczepiono  45 medyków.

Kolejne szczepienia dla personelu medycznego będą realizowane systematycznie.

 

Komunikat w/s szczepień personelu medycznego przeciw COVID-19

16 grudnia, 2020 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Komunikat w/s szczepień personelu medycznego przeciw COVID-19”

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował na stronie internetowej www.nfz.gov.pl informację na temat listy szpitali „węzłowych”, w których będzie szczepiony personel przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek. Na zgłoszenia podmiotów medycznych czekamy do dnia 20 grudnia 2020 r.

 W związku z wyznaczeniem SP ZOZ w Puławach  jako szpitala „węzłowego”, tzn. podmiotu, w którym będą wykonywane szczepienia personelu oraz szczepienia personelu innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek. Podmioty zainteresowane zaszczepieniem w SPZOZ w Puławach  swoich pracowników proszone są o przesłanie zgłoszeń podmiotów na adres mailowy: sekretmed@szpitalpulawy.pl

Informujemy, że Koordynatorem projektu szczepień przeciw COVID-19 jest Pani Naczelna Pielęgniarka mgr Hanna Kamola tel. 502 548 680

Zgłoszenie powinno zawierać nazwę i adres podmiotu, REGON, dane osoby kontaktowej (imię, nazwisko, adres e-mail, nr telefonu) oraz numery PESEL zgłaszanych pracowników a także skan zgody na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z załączonym wzorem).

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (PDF)

Klauzula informacyjna RODO

Prosimy także o przesłanie zbiorczego zestawienia zgłaszanych pracowników wg wzoru z poniższego dokumentu
Załącznik_-_pozostale_podmioty

Zarówno pojedyncze zgody jak i zestawienie zbiorcze prosimy wysyłać na podany powyżej adres w formie skompresowanej, zaszyfrowanej i zabezpieczonej hasłem (np. kompresja zip z hasłem). Ze względów bezpieczeństwa prosimy nie przekazywać haseł w jednej wiadomości z zaszyfrowanymi dokumentami. Najlepszym rozwiązaniem będzie przekazanie hasła telefonicznie pod numerem Sekretariatu Z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa 81 45 02 277 .

Dyrekcja SP ZOZ w Puławach

Bezpłatne szczepienia dla Seniorów

8 grudnia, 2020 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Bezpłatne szczepienia dla Seniorów”

SP ZOZ w Puławach,  z dniem 1 grudnia 2020 roku zaprasza  na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób, powyżej 75 roku życia.

Wszystkie chętne osoby zainteresowane szczepieniem proszone są o kontakt pod numerem telefonu 501844919.

Dyrekcja SP ZOZ w Puławach

Choinki od radia RMF FM dla pracowników SP ZOZ w Puławach

7 grudnia, 2020 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Choinki od radia RMF FM dla pracowników SP ZOZ w Puławach”

Puławski Szpital otrzymał 100.000 zł od Grupy Azoty PUŁAWY

4 grudnia, 2020 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Puławski Szpital otrzymał 100.000 zł od Grupy Azoty PUŁAWY”

Grupa Azoty PUŁAWY po raz kolejny wsparła puławski Szpital Specjalistyczny w walce z COVID-19.  W dniu 3 grudnia  symboliczny czek opiewający na kwotę 100.000 zł przekazał dyrektorowi SP ZOZ w Puławach Piotrowi Rybakowi Prezes zarządu spółki Tomasz Hryniewicz.

Jest to już kolejna pomoc udzielona przez Grupę Azoty PUŁAWY puławskiemu szpitalowi.

Przekazane środki  wspomogą w zakupie  aparatu ultrasonograficznego oraz dwóch respiratorów.

Przekazana darowizna jest kolejnym wsparciem udzielonym przez Grupę Azoty PUŁAWY.

Do tej pory Spółka zakupiła nowocześnie wyposażony ambulans specjalistyczny  dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego w Puławach, kontenery dla potrzeb Ratownictwa medycznego, udostępnienia samochód do przewożenia próbek, jak i dowozi ozdrowieńców do RCKIK w Lublinie , chcących oddać osocze.

Dziękujemy !

Oddaj Osocze! Pomóż wyzdrowieć Innym!

27 listopada, 2020 Posted by Uncategorized 0 thoughts on “Oddaj Osocze! Pomóż wyzdrowieć Innym!”

SP ZOZ w Puławach  wraz z Grupą Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A  podjęły kolejne  działania w ramach walki z pandemią COVID-19.

Wszyscy chętni , którzy przeszli zakażenie wirusem SARS-CoV-2 a chcą oddać osocze, aby pomóc wyzdrowieć innym zostaną zawiezieni transportem udostępnionym przez Zakłady Azotowe w Puławach w wyznaczone dni tygodnia:  poniedziałek, środa, piątek o godz. 11.30, z Parkingu znajdującego się przed Szpitalem Specjalistycznym w Puławach ul. Bema 1.

Zapisy dawców osocza prowadzone są przez Pracownię Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi w SP ZOZ w Puławach pod numerem telefonu 667 837 399 w godz. 8.00-16.00

POTENCJALNI DAWCY PROSZENI SĄ O KONTAKT TELEFONICZNY LUB E-MAILOWY Z RCKIK w Lublinie, pozwoli to dokonać wstępnej oceny braku przeciwskazań do oddania osocza oraz ustalić termin i miejsce pobrania)

RCKiK w Lublinie: 535-612-456, 535-612-456, (81)532 62 75

INFORMACJE DLA OZDROWIEŃCÓW COVID-19

Jeżeli jesteś ozdrowieńcem – przeszłaś/przeszedłeś zakażenie wirusem SARS-CoV-2

 POMÓŻ WYZDROWIEĆ INNYM!  ODDAJ OSOCZE!

Twoje osocze zawiera gotowe przeciwciała anty-SARS-CoV-2, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

 

Przeciwciała te podane pacjentom z ciężkim przebiegiem COVID-19 w odpowiednim czasie, neutralizują wirusa, pozwalają na zmniejszenie jego ilości w organizmie, pomagają zahamować rozwój choroby.  Jest to obecnie jedna z metod leczenia chorych zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Ponieważ nie ma do tej pory celowanych leków ani szczepionki przeciwko temu wirusowi, metoda ta jest bardzo ważna i w wielu już przypadkach okazała się bardzo skuteczna.

 1. Kto może oddać takie osocze?
 • osoby, które przechorowały COVID-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe
 • osoby, które przebyły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2

i  dodatkowo spełniają następujące kryteria :

 • przebyły potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2, miały objawy COVID-19 i minęło co najmniej 28 dni od zakończenia objawów
 • przebyły potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2, nie miały objawów COVID-19 i minęło co najmniej 18 dni od zakończenia izolacji
 • miały stwierdzone przeciwciała anty SARS-CoV-2, a nie miały objawów COVID-19 i minęło co najmniej 14 dni od dodatniego wyniku na obecność przeciwciał
 • od dnia ostatniego badania (2 kolejne ujemne badania) materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2 (wymaz z nosogardzieli testami NAT) minęło 14 dni
 • są w wieku 18-65 lat (do 60 lat dla dawców pierwszorazowych)
 • nie mają i nie leczyły się z powodu chorób przewlekłych
 • spełniają wymagania stawiane wszystkim potencjalnym honorowym dawcom krwi i osocza
 • w przypadku kobiet, które były w ciąży i osób, które miały transfuzje krwi lub jej składników konieczne jest wykonanie dodatkowego badania na obecność przeciwciał anty-HLA (próbka krwi na to badanie będzie pobrana na 1 wizycie w RCKiK, a po ok. 1 tyg. osoba będzie poinformowana o wynikach tego badania)

Dowodem przebycia bezobjawowego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 lub przechorowania COVID-19 jest:

– dodatni wynik testu NAT (wymaz z nosogardzieli)

– dodatni wynik badania wykrywającego antygen SARS-CoV-2

– dodatni wynik badania przeciwciał anty-SARS-CoV-2

– wpis do systemu gabinet.gov

 1. Gdzie można oddać osocze?

Osocze pobierane jest w RCKiK w Lublinie i jego Oddziałach Terenowych: Zamościu, Chełmie, Białej Podlaskie

  Dodatkowe informacje można uzyskać także na stronie internetowej RCKIK Lublin (www.rckik.lublin.pl).

 1. Jak pobierane jest osocze?
 • Metodą plazmaferezy, na specjalnych urządzeniach zwanych separatorami, w trakcie tego zabiegu pobierana krew rozdzielana jest na osocze i pozostałe składniki, które są przetaczane z powrotem do tej samej żyły dawcy
 • Pobieranie osocza nie boli, jest całkowicie bezpieczne – wykonywane w całości z wykorzystaniem sprzętu jednorazowego użytku, pod nadzorem fachowego personelu, obecnie dodatkowo zgodnie z procedurami wzmożonego reżimu sanitarnego
 • Cały zabieg trwa około 30-40 minut
 • Jednorazowo pobierane jest około 600 ml osocza
 • Pierwsze trzy oddania osocza ozdrowieńczego mogą być w odstępach 1 tygodnia – decyduje o tym lekarz kwalifikujący z RCKiK oraz dawca
 1. Co dalej dzieje się z osoczem?
 • Pobrane osocze poddawane jest procedurze redukcji patogenów
 • Dzielone na porcje wielkości około 200 ml – co oznacza, że z 1 zabiegu plazmaferezy można uzyskać 3 porcje osocza, a z 3 zabiegów aż 9 porcji leku dla chorych na COVID-19 (otrzymują oni w celach leczniczych od 200 do 400 ml osocza ozdrowieńca)
 • Pacjentom przetacza się od 200 do 400ml osocza, zależy to od stanu pacjenta i od jakości osocza (ilości zawartych w nim przeciwciał), zgodnie z grupą krwi pacjenta, po indywidualnym zamówieniu złożonym przez lekarza prowadzącego
 1. Jak przygotować się do oddania osocza?
 • kilka dni przed oddaniem osocza dawca powinien przyjmować większą ilość płynów (ok. 2,5l dziennie) aby nawodnić organizm,
 • dodatkowo wskazane jest zastosowanie diety lekkostrawnej z ograniczeniem produktów zawierających tłuszcze
 • w dniu donacji dawca zgłasza się po lekkostrawnym śniadaniu odpowiednio nawodniony

BARDZO  WAŻNE:

 • DAWCY NIE MAJĄ OBOWIĄZKU WYKONYWANIA ŻADNYCH BADAŃ WE WŁASNYM ZAKRESIE !!!
 • Jeżeli dawca posiada dokumenty potwierdzające zakażenie to poproszony jest o dostarczenie ich w dniu oddawania osocza. Jeżeli nie posiadają takich dokumentów to poświadcza ich wykonanie oświadczeniem w ankiecie dawcy.
 • POTENCJALNI DAWCY PROSZENI SĄ O KONTAKT TELEFONICZNY LUB E-MAILOWY Z RCKIK (pozwoli to dokonać wstępnej oceny braku przeciwskazań do oddania osocza oraz ustalić termin i miejsce pobrania). RCKiK Lublin: 535-612-456, 535-612-456, (81)532 62 75

Infolinia dla pacjentów

9 października, 2020 Posted by Uncategorized 0 thoughts on “Infolinia dla pacjentów”

SPZOZ w Puławach informuje, że została uruchomiona infolinia CALL CENTER pod numerem 814502501

System Call Center  dedykowany jest do komunikacji pacjenta  z Przychodniami POZ nr 1,2,3,4 oraz Przychodnią Specjalistyczną przy  ul. Centralnej 16 ( z włączeniem  Medycyny Pracy, Poradnia Terapii uzależnienia i współuzależnienia od alkoholu, Pracowni RTG, gdzie obowiązują numery dotychczasowe)

Przy pomocy systemu Call Center  pacjent ma możliwość zarejestrowania się na wizytę, uzyska informację o wystawionej recepcie i harmonogramie pracy poradni i lekarzy.

Wszystkie zmiany dotyczące zaplanowanych wizyt pacjenci otrzymają  poprzez SMS.  

Informujemy, że nadal będą dostępne dotychczasowe numery telefonów Przychodni POZ nr 1,2,3,4 oraz Przychodni Specjalistycznej przy ul. Centralnej 16 , jednakże wybierane numery będą automatycznie przekierowywane na numer Call Center.

Ministerstwo Zdrowia podarowało sprzęt dla SOR i Zespołów Ratownictwa Medycznego

22 września, 2020 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Ministerstwo Zdrowia podarowało sprzęt dla SOR i Zespołów Ratownictwa Medycznego”

W dniu 15 września b.r SPZOZ w Puławach otrzymał w darowiźnie od Ministerstwa Zdrowia  3 urządzenia do kompresji klatki piersiowej w ramach projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Urządzenie do mechanicznego ucisku klatki piersiowej ZOLL AutoPulse® prowadzi ciągłe uciskanie o stałej częstości i głębokości. Sterowany mikroprocesorem czujnik automatycznie określa wielkość, kształt i opór klatki piersiowej pacjenta, wyliczając siłę konieczną do uzyskania właściwej głębokości uciśnięć,

Sprzęt zostanie przekazany dla Zespołu ratownictwa medycznego stacjonującego w Baranowie oraz Dęblinie oraz do  Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.