Posts by w3acc

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA PACJENTA – 17 WRZEŚNIA 2021R.

16 września, 2021 Posted by Aktualności 0 thoughts on “ŚWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA PACJENTA – 17 WRZEŚNIA 2021R.”

Celem obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta jest podkreślenie światowej solidarności, dotyczącej poprawy bezpieczeństwa opieki zdrowotnej w systemach ochrony zdrowia krajów członkowskich WHO.

Tegoroczne hasło światowego dnia bezpieczeństwa brzmi:

Działaj dziś, dla bezpiecznego i pełnego szacunku porodu!

Światowa Organizacja Zdrowia w październiku 2004 r. rozpoczęła inicjatywę „Światowy Sojusz na Rzecz Bezpieczeństwa Pacjentów” (World Aliance for Patient Safety) działając na mocy rezolucji Światowego Zgromadzenia Zdrowia (WHA 2002), która wzywała WHO i państwa członkowskie do zwrócenia szczególnej uwagi na problemy związane z bezpieczeństwem pacjentów i podjęcie konkretnych działań w tym kierunku. Corocznie „Światowy Sojusz” podejmuje wiele programów i projektów dotyczących systemowych i merytorycznych aspektów poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Pierwszym kierunkiem takich działań WHO Patient Safety był program Clean Care is Safer Care: Higiena Rąk to Bezpieczna Opieka, nakierowany na redukowanie liczby zakażeń poprzez promowanie higieny rąk na wszystkich poziomach ochrony zdrowia na całym świecie.

Podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy Państwa do podejmowania lokalnych działań podnoszących znaczenie bezpieczeństwa pacjenta, przypominając, że w ramach strategii światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta, WHO przyjęło podświetlanie na kolor pomarańczowy kluczowych obiektów tak w kraju jak i Waszej najbliższej okolicy. W ubiegłym roku, udało się zaaranżować podświetlenie Pałacu Nauki i Kultury w Warszawie, mostu Kładka Bernatka w Krakowie oraz fontanny w Katowickim Centrum Onkologii.

 

Źródło: https://www.cmj.org.pl/wpsd2021/

Podziękowania dla pracowników SP ZOZ w Puławach

31 sierpnia, 2021 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Podziękowania dla pracowników SP ZOZ w Puławach”

W dniu 26 sierpnia b.r podczas  uroczystości Wojewoda lubelski Lech Sprawka uhonorował pracowników szpitala Odznakami Honorowymi za Zasługi dla Ochrony Zdrowia oraz dyplomami.

– ,, Trudno jest określić słowami wdzięczność dla całego personelu z kierownictwem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach na czele za to, że podjęliście Państwo działanie i że tak dobrze, je zrealizowaliście – podkreślał wojewoda lubelski Lech Sprawka”

 Podczas  uroczystego spotkania, które odbyło się  Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika, Wojewoda wyrażając uznanie za zaangażowanie i walkę z pandemią COVID-19, uhonorował pracowników szpitala odznakami oraz dyplomami.

Uroczystości uświetnił koncert zespołu Sound ‘’n’’Grace

 

Prezydent dziękuje za niezwykłą służbę !

30 czerwca, 2021 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Prezydent dziękuje za niezwykłą służbę !”

W dniu 29 czerwca 2021 r prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz zwalczania epidemii SARS-CoV-2. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele SP ZOZ w Puławach, którzy z rąk Prezydenta otrzymali  ,,Złoty Krzyż Zasług’’.

Odznaczenia otrzymali:
zdj. powyżej od lewej: dr n.med. Marek Paździor, dr n.med. Jarosław Furtak, dr n.med. Jacek Gniot, Hanna Kamola-Naczelna Pielęgniarka, Piotr Rybak-Dyrektor, lek. Leszek Jahołkowski, lek. Tomasz Myszala, dr n.med. Artur Bodys, lek. Tomasz Piekoś, Lek. Andrzej Jonak

–,, Dziękuję, że chociaż w ten symboliczny Polska może, w imieniu wszystkich jej obywateli, podziękować za to, jacy Państwo jesteście i jak traktujecie przyjęte na siebie zobowiązania, do tego by służyć drugiemu człowiekowi, by służyć nauce i ją realizować’’ – zaznaczył Prezydent Andrzej Duda.

 

Dzień Dziecka

1 czerwca, 2021 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Dzień Dziecka”

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim małym pacjentom z naszego Szpitala życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i dużo uśmiechu składali Dyrekcja, personel Centrum pediatrycznego i oddziału Noworodkowego . Wraz z życzeniami dzieci otrzymały drobne upominki od Dyrekcji Szpitala.

Dzień Kobiet w szpitalu

8 marca, 2021 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Dzień Kobiet w szpitalu”

Z okazji Dnia Kobiet, w tym trudnym okresie przedłużającej się pandemii, destabilizacji i niepewności, chcielibyśmy życzyć wszystkim Paniom pracującym w naszym SPZOZ-ie dobrych, spokojnych i radosnych chwil.
Niech każdy kolejny dzień, który w tych czasach z pewnością jest szczególnym wyzwaniem, okaże się wart wysiłku, jaki wkładacie w swoje obowiązki i trud pracy. Niech słowo dziękuję i uśmiech wdzięczności od pacjentów na stałe wpiszą się w codzienność Waszej ciężkiej pracy. My ze swojej strony, z całym męskim zespołem SPZOZ-u, pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za wysiłek, jaki wkładacie w pracę, dbanie o nas i naszych pacjentów, jak również koleżeńskie relacje i atmosferę w pracy. Niech ten symboliczny kwiatek stanie się dowodem naszej pamięci, wdzięczności i sympatii w tym ważnym „Dniu Kobiet”.

Mężczyźni z SP ZOZ w Puławach

Nowy Tomograf w SP ZOZ w Puławach dla pacjentów ambulatoryjnych

15 stycznia, 2021 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Nowy Tomograf w SP ZOZ w Puławach dla pacjentów ambulatoryjnych”

2 mln 550 tys.  złotych kosztował tomograf komputerowy, który w dniu 11 stycznia 2020 roku oficjalnie oddano do użytku w  nowej Pracowni Tomografii Komputerowej SP ZOZ w Puławach. Inwestycja została sfinansowana  w ramach projektu,, Modernizacja  oddziałów szpitalnych i zakup sprzętu medycznego przez SP ZOZ w Puławach’’ – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego oraz  dzięki dotacji celowej Powiatu Puławskiego.

Nowy tomograf komputerowy to 64 – warstwowy  tomograf GE Healthcare Japan Corporation Revolution Evo 2020. Urządzenie  posiada dużo rozwiązań technologicznych, które podnoszą bezpieczeństwo i komfort pacjentów podczas badania oraz  pozwalają na uzyskanie obrazów bardzo dobrej jakości. Przeznaczony jest dla pacjentów posiadających skierowanie z poradni specjalistycznych.

Nowa Pracownia Tomografii Komputerowej mieści się w pawilonie A Szpitala Specjalistycznego w lokalizacji Zakładu Rehabilitacji. Wejście do budynku znajduje się od Strony Paw. C – Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego dla dorosłych.

 Rejestracja telefoniczna w godzinach 7.15-14.15  tel.  81 45-02-184 wew.1 Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-14.00.

Pracownia jest usytuowana w  tzw. części ,,czystej’’ Szpitala,  spełnia wszelkie wymogi pod względem sanitarno-epidemiologicznym.

Ruszyła akcja szczepienia przeciwko COVID-19

28 grudnia, 2020 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Ruszyła akcja szczepienia przeciwko COVID-19”

W niedzielę 27 grudnia br w Szpitalu Węzłowym (SP ZOZ w Puławach )  rozpoczęto akcję szczepienia przeciwko COVID-19. Pierwsze dawki  przyjęli miedzy innymi Dyrektor SP ZOZ Piotr Rybak, Naczelna Pielęgniarka Hanna Kamola oraz Kierownik oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii lek.  Michał Hetman, łącznie w etapie ,,0’’ zaszczepiono  45 medyków.

Kolejne szczepienia dla personelu medycznego będą realizowane systematycznie.

 

Komunikat w/s szczepień personelu medycznego przeciw COVID-19

16 grudnia, 2020 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Komunikat w/s szczepień personelu medycznego przeciw COVID-19”

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował na stronie internetowej www.nfz.gov.pl informację na temat listy szpitali „węzłowych”, w których będzie szczepiony personel przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek. Na zgłoszenia podmiotów medycznych czekamy do dnia 20 grudnia 2020 r.

 W związku z wyznaczeniem SP ZOZ w Puławach  jako szpitala „węzłowego”, tzn. podmiotu, w którym będą wykonywane szczepienia personelu oraz szczepienia personelu innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek. Podmioty zainteresowane zaszczepieniem w SPZOZ w Puławach  swoich pracowników proszone są o przesłanie zgłoszeń podmiotów na adres mailowy: sekretmed@szpitalpulawy.pl

Informujemy, że Koordynatorem projektu szczepień przeciw COVID-19 jest Pani Naczelna Pielęgniarka mgr Hanna Kamola tel. 502 548 680

Zgłoszenie powinno zawierać nazwę i adres podmiotu, REGON, dane osoby kontaktowej (imię, nazwisko, adres e-mail, nr telefonu) oraz numery PESEL zgłaszanych pracowników a także skan zgody na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z załączonym wzorem).

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (PDF)

Klauzula informacyjna RODO

Prosimy także o przesłanie zbiorczego zestawienia zgłaszanych pracowników wg wzoru z poniższego dokumentu
Załącznik_-_pozostale_podmioty

Zarówno pojedyncze zgody jak i zestawienie zbiorcze prosimy wysyłać na podany powyżej adres w formie skompresowanej, zaszyfrowanej i zabezpieczonej hasłem (np. kompresja zip z hasłem). Ze względów bezpieczeństwa prosimy nie przekazywać haseł w jednej wiadomości z zaszyfrowanymi dokumentami. Najlepszym rozwiązaniem będzie przekazanie hasła telefonicznie pod numerem Sekretariatu Z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa 81 45 02 277 .

Dyrekcja SP ZOZ w Puławach

Bezpłatne szczepienia dla Seniorów

8 grudnia, 2020 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Bezpłatne szczepienia dla Seniorów”

SP ZOZ w Puławach,  z dniem 1 grudnia 2020 roku zaprasza  na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób, powyżej 75 roku życia.

Wszystkie chętne osoby zainteresowane szczepieniem proszone są o kontakt pod numerem telefonu 501844919.

Dyrekcja SP ZOZ w Puławach

Choinki od radia RMF FM dla pracowników SP ZOZ w Puławach

7 grudnia, 2020 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Choinki od radia RMF FM dla pracowników SP ZOZ w Puławach”