LOKALIZACJA: Pawilon A Szpitala Specjalistycznego, II piętro


Kierownik Oddziału :  dr n.med.
Marek Paździor –  specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu

 


Pielęgniarka oddziałowa:
Lena Miarka – mgr pielęgniarstwa

Lekarze oddziału

dr n. med. Szymon Skwarcz (specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu)Z-ca Kierownika Oddziału
lek. Maciej Szpitun (specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu)
lek. Bartłomiej Pałasz ( specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu)
lek. Mateusz Wiatrowski ( specjalista z ortopedii i traumatologii narządu ruchu)
lek. Marek Detko (lekarz w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu)
lek. Artur Staszczuk (lekarz w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu)
dr n.med.  Artur Fałek (lekarz w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu)
lek. Artur Kwiatkowski (lekarz w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu)
Telefon:
Punkt pielęgniarski 81 45 02 153

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej

Na pierwszym miejscu stawiamy dobro Pacjenta, dlatego staramy się, aby standardy leczenia i opieki okołooperacyjnej spełniały wszystkie światowe normy. Osiągamy to dzięki stałym szkoleniom personelu, wprowadzaniu najnowszych instrumentariów i wsłuchiwaniu się w sugestie Pacjentów. Dzięki temu nasza jednostka ciągle się rozwija i spełnia państwa wymagania.Posiadamy niezbędne warunki i sprzęt gwarantujący, że pobyt w Oddziale będzie przebiegał miło i przyjemnie, a nasz personel zawsze czuwa nad państwa bezpieczeństwem i jest  gotowy do udzielenia pomocy.Wykwalifikowany i przyjazny personel lekarski oraz pielęgniarski zapewnia Pacjentom poczucie bezpieczeństwa i komfortu zarówno w trakcie przygotowania do zabiegu operacyjnego jak i stałą opiekę pooperacyjną.

W zakresie wykonywanych przez nas zabiegów operacyjnych mieszczą się:

  • alloplastyki pierwotne i wtórne stawów biodrowych i kolanowych (jedno i dwuprzedziałowe)
  • traumatologia narządu ruchu dorosłych

(leczenie operacyjnie złamań, zwichnięć i innych urazów narządu ruchu)

  • chirurgia urazowa kręgosłupa
  • chirurgia ręki

(leczenie operacyjne zespołu cieśni nadgarstka, choroby Dupuytrena, operacje rekonstrukcyjne w zakresie kończyny górnej, protezoplastyka drobnych stawów kończyny górnej)

  • chirurgia korekcyjna w zakresie stóp

(leczenie operacyjne wrodzonych nabytych wad stóp m.in. paluchów koślawych)

  • artroskopia stawów kolanowych, z artroskopową rekonstrukcją struktur śródstawowych (więzadła krzyżowe przednie , więzadła poboczne, naprawy łąkotek)
  • artroskopia barku
  • leczenie operacyjne wczesnych zmian zwyrodnieniowych kolana

(osteotomie korekcyjne w obrębie kolana, protezy jednoprzedziałowe)

  • alloplastyka stawów skokowych
  • szeroki zakres zabiegów operacyjnych ortopedycznych w obrębie kończyn górnych i dolnych

Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej składa się z następujących jednostek:

  • Odcinek Ortopedii 20 łóżek
  • Poradnia Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej
  • współpracujemy z Oddziałem Rehabilitacji, wykonujemy procedury terapeutyczne chorych po wykonanych zabiegach operacyjnych.

Wykonujemy rocznie od 1200 do 1500 zabiegów ortopedycznych, skupiając się głównie na alloplastykach stawów biodrowych i kolanowych, artroskopiach stawów oraz traumatologii narządu ruchu.  Prowadzimy specjalistyczne zabiegi operacyjne w zakresie chirurgii ręki i chirurgii stopy.

Oddział posiada akredytację do prowadzenia kształcenia w zakresie specjalizacji z ortopedii i traumatologii oraz staży z ortopedii i traumatologii w ramach innych specjalności.

Wszelkie aktualności w zakresie pracy Oddziały można znaleźć na:

https://m.facebook.com/profile.php?id=103343798581619&ref=content_filter

WYZNACZANIE TERMINÓW PRZYJĘĆ
Wyznaczanie terminów przyjęć pacjentów do Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej odbywa się po dokonaniu merytorycznej kwalifikacji przez lekarzy specjalistów Oddziału.
W trakcie badania kwalifikacyjnego zostanie wyznaczona data przyjęcia do szpitala oraz przyznanie odpowiedniej kategorii procedury terapeutycznej. Oryginał skierowania pozostaje w Oddziale. Termin planowanej operacji pacjenci otrzymują w formie pisemnego wydruku  lub telefonicznie.

 

Informacja dodatkowe dla Pacjentów przed przyjęciem do Oddziału:
Pacjentów prosimy o zabranie ze sobą: środków czystości osobistej, pidżamy, szlafroka, obuwia (pantofle na płaskim obcasie), stosowanych na stałe leków (nie wszystkie leki są dostępne w aptece szpitalnej). Prosimy o dostarczenie dokumentacji z poprzednich pobytów w szpitalach (karty informacyjne, wyniki badań) jak również posiadanych wyników wykonanych wcześniej badań obrazowych (zdjęcia rentgenowskie, badania USG, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego). O zasadach spożywania posiłków i płynów przed operacją pacjenci informowani są szczegółowo przez pracowników Oddziału. W dniu operacji osoby chodzące wykonać powinny w godzinach porannych kąpiel całego ciała. Prosimy nie używać w dniu operacji kremów i balsamów do ciała, jak również zlikwidować należy lakier pokrywający paznokcie rąk i nóg. Na 2 tygodnie przed operacją należy usunąć wszelką biżuterię umieszczoną na stałe w ciele (kolczyki itp.). Odczyn zapalny w obrębie skóry, zmiany ropne mogą być przyczyną odroczenia operacji na termin późniejszy. Przygotowując się do operacji prosimy o kontrolę stomatologiczną i usunięcie ewentualnych źródeł zakażenia w jamie ustnej. Każda infekcja ropna jak i zakażenie dróg moczowych może być zagrożeniem wystąpienia powikłań ropnych po operacji niwecząc wysiłek zespołu terapeutycznego, jednocześnie prowokując długoterminowe leczenie zakażeń układu narządu ruchu.
Pacjenci przyjmowani są do Oddziału na podstawie aktualnego skierowania. Niektóre zabiegi operacyjne wymagają wcześniejszej rejestracji i oczekiwania w kolejce na operację. Przyjęcia do Oddziału odbywają się w trybie planowym od poniedziałku do czwartku do godziny 10:00 a w niedzielę do godziny 12:00. Pacjenci po wstępnej rejestracji badani i kwalifikowani są przez ortopedę, a następnie przez anestezjologa. Młodzież do 18 roku życia zarówno w kwalifikacji ortopedycznej jak i anestezjologicznej wymaga pisemnej zgody opiekuna prawnego na operację i znieczulenie.