W grudniu 2018 roku dobiegł końca projekt pt ,,MODERNIZACJA I DOPOSAŻENIE SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO ZAKŁADU OPIEKI ZDROWOTNEJ W PUŁAWACH’’.

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, Osi priorytetowej IX. Wzmocnienie strategicznej infrastruktury zdrowia, Działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego w zakresie wsparcia istniejących szpitalnych oddziałów ratunkowych, ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej intensywnej terapii (roboty budowlane, doposażenie) dla projektów realizowanych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z wyłączeniem województwa mazowieckiego. Zrealizowany projekt znacząco odmienił wygląd i funkcjonalność SOR. Wykonano nową rejestrację i poczekalnię dla pacjentów, łazienki, toalety, nową zabudowę meblową, łóżka i wózki transportowe, nowoczesny sprzęt medyczny dostosowany do ratowania życia i zdrowia pacjentów. W ramach projektu przeprowadzono szereg prac modernizacyjnych zwiększających efektywność energetyczną.

Poprzez realizację projektu osiągnięto zakładane cele : wzrost dostępności specjalistycznej aparatury medycznej na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SP ZOZ w Puławach, poprawa warunków przyjmowania pacjentów na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym SP ZOZ w Puławach, wzrost jakości warunków pracy personelu medycznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SP ZOZ w Puławach.