W dniu 18 czerwca do Szpitala w Puławach dostarczono respirator oraz urządzenie do kompresji klatki piersiowej LUCAS-3,  sprzęt medyczny, który został zakupiony dzięki inicjatorom i darczyńcom zbiórki internetowej Zrzutka.pl . Akcja rozpoczęła się w kwietniu, w czasie  przekształcenia SPZOZ w Szpital Jednoimienny Zakaźny dedykowany walce z COVID 19 . Inicjatorem akcji była Spółdzielnia Socjalna Inicjatywa w Puławach .

Dzięki darczyńcom, którzy wpłacali pieniądze na szczytny cel,  Inicjatorom,  którzy  rozpoczęli akcję oraz wsparciu w mediach społecznościowych  pisarki  Blanki Lipińskiej udało się uzbierać 160 tys. złotych . Wszystkim bardzo serdecznie  dziękujemy za  wpłaty i wsparcie dla naszego Szpitala.