Ponad 4 mln zysku

14 marca, 2018

Z takim bilansem puławski szpital zakończył 2017 rok, przy dochodzie przekraczającym 99 mln złotych. Jak podkreślają władze szpitala jest to drugi rok z rzędu SP ZOZ notuje zysk. Na koniec 2016 roku wyniósł on około 300 tysięcy złotych.

Na tak dobry wynik finansowy na koniec poprzedniego roku miały wpływ przede wszystkim: poprawa efektywności pracy szpitala, lepsza Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna i poprawa jakości usług placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Dzięki temu przyjęto i udzielono pomocy większej liczbie pacjentów. Doprowadziło to również do zwiększenia liczby porodów i umożliwiło wykonywanie coraz bardziej skomplikowanych procedur medycznych. Te wszystkie elementy złożyły się na wykonanie większej wartości kontraktu, do tego doszło również zapłacenia nad wykonań przez NFZ.

– Wysoki dodatni wynik finansowy poprawia naszą sytuacje w stosunku do naszych dostawców towarów
i usług, czyniąc nas bardziej wiarygodnym. Firmy finansowe lepiej postrzegają naszą zdolność
kredytową, obniżając ceny pożyczanych pieniędzy. W końcu możemy premiami podziękować naszym
pracownikom za tak dobrze przepracowany rok. Środki z zysku w znacznej mierze chcemy przeznaczyć