Zrealizowane przedsięwzięcie znacząco odmieniło wygląd i funkcjonalność SOR. Wykonano nową rejestrację i poczekalnię dla pacjentów. Pojawiły się nowe węzły sanitarne , które mają poprawić dostępność do nich m.in. osobom niepełnosprawnym.Została wykonana, nowa zabudowa meblowa, wymieniono łóżka oraz wózki transportowe. Zakupiony został również nowoczesny sprzęt medyczny dostosowany do ratowania zdrowia i życia pacjentów. W ramach modernizacji oddziału przeprowadzono szereg prac zwiększających efektywność energetyczną w ramach, których m.in. wymieniono drzwi prowadzące do wszystkich pomieszczeń znajdujących się na oddziale.

Poprzez realizację przedsięwzięcia osiągnięto zakładane cele tj. wzrost dostępności specjalistycznej aparatury medycznej na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SP ZOZ w Puławach, poprawa warunków przyjmowania pacjentów na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym SP ZOZ w Puławach oraz wzrost jakości warunków pracy personelu medycznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SP ZOZ w Puławach.