LOKALIZACJA: Pawilon B Szpitala Specjalistycznego, wysoki parter


Kierownik oddziału:
dr n. med. Janusz Ciechanlekarz specjalista urologii


Pielęgniarka oddziałowa:
mgr piel. Joanna Soszka

Lekarze oddziału:
dr n.med. Ireneusz Ostrowski- specjalista urologii – Z-ca Kierownika Oddziału
lek. Krzysztof Mazurek- specjalista urologii
dr n.med. Wojciech Dyś- specjalista urologii
lek. Emil Śledź- specjalista urologii
lek. Mateusz Józefczak- specjalista urologii
lek. Mateusz Woźniakowski – w trakcie specjalizacji z urologi

Liczba łóżek: Oddział dysponuje 20 łóżkami.

Telefony: Punkt pielęgniarski: 81 45 02 196

INFORMACJE

Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej puławskiego szpitala jest jednostką w pełni wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt z zakresu urologii. Dysponuje kompletem urządzeń do leczenia kamicy i nowotworów  układu moczowego, rozrostu gruczołu krokowego, nietrzymania moczu i wielu innych schorzeń urologicznych.

Największy atut Oddziału to wysokie kwalifikacje personelu. Każdy ze specjalistów urologów zatrudniony w Oddziale jest przygotowany do samodzielnego wykonywania większości zabiegów urologicznych. Ponadto każdy specjalizuje się w jednej unikatowej dziedzinie. W ten sposób stworzony został zespół pozwalający na dążenie do osiągnięcie statusu lidera. Liczne staże, szkolenia, kursy odbywane w kraju i za granicą zarówno przez lekarzy jak i pielęgniarki, zaowocowały wyszkoleniem zespołu potrafiącego posługiwać się wszystkimi nowoczesnymi urządzeniami dostępnymi we współczesnej urologii.

Oddział dysponuje dwoma salami operacyjnymi, jedną do operacji laparoskopowych i otwartych oraz drugą do zabiegów endoskopowych. Ponadto w oddziale znajdują się sala zabiegowa z  pracownią ultrasonograficzną i ESWL. Oddział wyposażony jest w kompletny sprzęt do wykonywania zabiegów endoskopowych: elektroresekcji przezcewkowych, zabiegów PCNL, URS, zabiegów laparoskopowych i retroperitoneoskopowych.

Oddział specjalizuje się w wykonywaniu operacji z zakresu laparoskopii i endourologii. Większość operacji endourologicznych lekarze pracujący w Oddziale przeprowadzili jako pierwsi na Lubelszczyźnie  i nadal pozostają niekwestionowanymi liderami w tej dziedzinie. Swoje osiągnięcia prezentowali na licznych krajowych i międzynarodowych konferencjach urologicznych. Zespół Oddziału Urologii szkolił się w Klinikach Urologii w Niemczech – Mannheim, Heilbronn i Halle.

Od roku 2013 jako jeden z nielicznych ośrodków  urologicznych w Polsce realizujemy projekt leczenia nietrzymania moczu przy użyciu sztucznych  implantów zwieracza cewki moczowej.

Naturalną konsekwencją naszych doświadczeń z implantacjami sztucznych zwieraczy cewki moczowej było wszczepienia najnowszej trzyczęściowej hydraulicznej protezy prącia (leczenie  zaburzeń erekcji) – typu ZSI 475 szwajcarskiej firmy Zephyr w 2016r.

Pacjenci ambulatoryjni przyjmowani są w mieszczącej się na terenie szpitala Porani Urologicznej  z Pracownią Urodynamiki. W ramach poradni funkcjonuje zespół szybkiej diagnostyki onkologicznej.

Zespół nadal podnosi swoje kwalifikacje doskonaląc techniki operacyjne, wdrażając nowe technologie. Dzięki współpracy z innymi wiodącymi ośrodkami urologicznymi z kraju i zagranicy możliwe było podjęcie badań naukowych, wymiana personelu oraz zaproszeniem do Puław wybitnych specjalistów.