Koordynowana opieka nad kobietą w ciąży

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W PUŁAWACH jako jeden z pięciu szpitali w województwie lubelskim podpisał umowę z NFZ na realizację świadczeń zdrowotnych w ramach Koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży (KOC).

Co to jest KOC ?

KOC to nowy program Narodowego Funduszu Zdrowia, jego celem jest zapewnienie ciężarnym kompleksowej opieki od początku ciąży aż wypisu ze szpitala.

Koordynowana opieka nad kobietą w ciąży realizowana jest w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym puławskiego Szpitala  obejmuje: poradnictwo ambulatoryjne, poród i opiekę nad noworodkiem – a w przypadku wskazań medycznych – także niezbędne hospitalizacje. Przedporodowa i poporodowa opieka położnej finansowana jest odrębnie (pacjentka wybiera położną – zgodne ze złożoną deklaracją).

W ramach KOC każda zgłaszająca się do Oddziału Położniczo – Ginekologicznego SPZOZ w Puławach kobieta w ciąży będzie mogła skorzystać z pełnoprofilowej opieki. Nad bezpieczeństwem mamy i dziecka będzie czuwać zespół lekarzy ginekologów i położnych.

Do programu KOC przyszła mama może przystąpić na każdym etapie ciąży, również przed samym porodem, bez konieczności prowadzenia ciąży, może również zrezygnować na każdym etapie ciąży (po poinformowaniu lekarza w poradni lub oddziale o rezygnacji)

Po zakończeniu opieki przyszłe mamy będą oceniać jej jakość w wypełnianych ankietach.

Przyszła Mamo

Jeśli jesteś zainteresowana przystąpieniem do programu KOC, zapraszamy do poradni ginekologiczno-położniczych zlokalizowanych w Puławach przy ul. Partyzantów 17 w Przychodni POZ Nr 1 (tel. 81 45 02 313) oraz przy ul. Kołłątaja 51 w Przychodni POZ Nr 4 (81 45 02 390) po wcześniejszym umówieniu się na wizytę.

Na miejscu otrzymasz Kartę Informacyjną KOC oraz instrukcje na temat dalszej realizacji procesu. Na tym etapie dokonasz wyboru lekarza prowadzącego ciążę.

Poród odbywa się w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala, przy ul. Bema 1

W trakcie trwania całej opieki w ramach KOC można korzystać z całodobowych konsultacji medycznych pod numerem telefonu 81 45 02 386

Szczegółowych informacji dotyczących prowadzenia ciąży i porodu w ramach KOC udzielamy w poradniach ginekologiczno-położniczych SPZOZ Puławy.

Ułatwienia dostępu