Puławska Porodówka w czołówce Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku

14 lutego, 2024
LOGO

Region Wschodni:

Hrubieszów Samodzielny Publiczny Zaklad Opieki Zdrowotnej Hrubieszów

Puławy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny

Jarosław Centrum Opieki Medycznej

Lubaczów Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie

Przemyśl Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio

Białystok Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza Sp. z o.o. Sp. k.

Remont Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej zakończony!

14 lutego, 2024

Oddział Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej został wyremontowany dzięki dofinansowaniu projektu  ,,Modernizacja instalacji WODKAN wraz z robotami towarzyszącymi w budynkach szpitalnych w tym modernizacja Oddziału Urazowo-Ortopedycznego’’ . Na ten cel powiat Puławski otrzymał 7 423 300 zł dotacji z budżetu państwa. Wartość całego projektu to 9 279 874,89 zł.

W dniu 23 stycznia odbyło się uroczyste zakończenie projektu z udziałem:  Pani Danuta Smaga Starosta Puławski, Mariusz Wicik – radny powiatu puławskiego, Piotr Rybak – Dyrektor SP ZOZ w Puławach, dr n.med. Marek Paździor – z-ca Dyrektora ds. lecznictwa , Kierownik Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

 

Wizyta w TVP Lublin

24 stycznia, 2024

W dniu 23 stycznia br w programie telewizyjnym Poranek w TVP3 Lublin, do której zaproszony został Piotr Rybak -Dyrektor SP ZOZ w Puławach i Kierownik Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej dr n. med. Janusz Ciechan była tematyka dotycząca raka prostaty i wykorzystania robota Versius CMR przy operacjach systemem chirurgii robotycznej usunięcie raka prostaty .
Udział w programie był okazją do przedstawienia efektywnego wykorzystania robota, który dzięki swoim możliwościom zapewnia operatorom wykonującym zabieg większą precyzję w stosunku do klasycznych metod laparoskopowych a tym samym zwiększa bezpieczeństwo pacjenta i daje szanse na ograniczenie skutków ubocznych przy wykonywaniu tego typu zabiegów.
Zapraszamy wszystkie osoby wymagające specjalistycznego leczenia urologicznego do leczenia w naszej placówce. Posiadamy wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel oraz najnowsze na rynku medycznym technologie, które umożliwiają precyzyjne i małoinwazyjne leczenie pozwalające na szybki powrót do zdrowia.

Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Puławach

17 października, 2023

Do Oddziału Dziecięcego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach trafiło pięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji. (więcej…)

Bajkowy Kącik w Oddziale Dziecięcym!

28 lipca, 2023

Po raz kolejny Oddział Dziecięcy w SP ZOZ w Puławach został obdarowany przez Stowarzyszenie im. Karoli Majewskiej ,,Zycie z chorobą nie musi być smutne ‘’.Tym razem  nasza placówka otrzymała nowy wystrój pokoju socjalnego dla rodziców i dzieci w postaci bajkowej tapety. Mali pacjenci szybko docenili nowe wnętrze pokoju socjalnego  i z wielką ochotą  zjadają  posiłek w nowej, kolorowej scenerii.

Bardzo dziękujemy !

Szpital otrzymał czek 7 425 760 zł!

27 kwietnia, 2023

W środę 26 kwietnia b.r  SP ZOZ w Puławach otrzymał   środki pieniężne  na kwotę     7 425 760 zł. Symboliczny czek przekazał wiceminister finansów, Artur Soboń. – ,,To środki, które doskonale wkomponują się w już prowadzone prace. Dzięki nim projekt termomodernizacji szpitala, pełniącego istotne miejsce w systemie opieki zdrowotnej, będzie kompletny – mówił przedstawiciel rządu. Wiceminister Soboń puławski szpital nazwał wizytówką powiatu puławskiego.’’

Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu Państwa i przeznaczone są na dofinansowanie kosztów realizacji zadania pn. Modernizacja instalacji WOD-KAN wraz z robotami towarzyszącymi w budynkach szpitalnych w tym Oddziału  Urazowo-Ortopedycznego II etap SPZOZ w Puławach . Dzięki tej inwestycji zdecydowanie obniżą się koszty utrzymania budynków oraz  znacznie poprawi komfort leczenia pacjentów .

Operacje Robotyczne w oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej

24 kwietnia, 2023

W I połowie kwietnia w Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej  została przeprowadzona operacja  przy pomocy Robota  Versius.  Lekarze Urolodzy  przeprowadzili     radykalną prostatektomię.,  czyli usunięcie gruczołu krokowego.  Dzięki minimalnej ingerencji robota w ludzki organizm (średnica otworu, przez który operujący lekarz uzyskuje dostęp do wnętrza ciała pacjenta, wynosi zaledwie 6 mm) pozwala  to na znaczne zmniejszenie krwawienia, redukcję bolesności zabiegu, minimalizację ryzyka infekcji oraz szybszą rehabilitację pooperacyjną i skrócenie pobytu w szpitalu. To także wygodne i bardzo precyzyjne narzędzie dla chirurga. Badania wykazały, że użycie robota przy prostatektomii radykalnej zwiększa bezpieczeństwo pacjenta.

Gratulujemy lekarzom i życzymy dalszych sukcesów.

Puławska Porodówka na I miejscu w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku w Województwie Lubelskim!

24 stycznia, 2023

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach otrzymał szczególne wyróżnienie jako najlepiej oceniona placówka w województwie Lubelskim, w rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku 2022 roku.
Ranking powstał na podstawie opinii i ocen kobiet, które brały udział w kampanii społecznej Głos Matek i oceniały pobyt w szpitalu i opiekę okołoporodową .
Bardzo dziękujemy za glosy i opinie!

ŚWIATOWY DZIEŃ WCZEŚNIAKA

18 listopada, 2022

W dniu 17 listopada w Oddziale Noworodkowym SP ZOZ  w Puławach odbyły się  ,,Obchody  Światowego Dnia Wcześniaka’’ Każdego roku tego dnia oddziały Noworodkowe przybierają barwę fioletową, symbolizującą dzieci przedwcześnie urodzone , tym razem i nasz oddział włączył się w obchody Święta.

Według Światowej Organizacji Zdrowia wcześniak to dziecko urodzone między 22 a 37 tygodniem ciąży. Jest to niejednorodna grupa dzieci – obejmuje zarówno te, które rodzą się blisko terminu porodu ( urodzone między 34 a 37 tyg. ciąży) jak i te, które są skrajnie niedojrzałe i trudne do utrzymania przy życiu – urodzone przed ukończeniem 28 tyg. ciąży, co odpowiada urodzeniowej masie ciała poniżej 1000g. Problemy medyczne, pielęgnacyjne i rokowanie co do przyszłego rozwoju różnią się w zależności od tego, jak wcześnie dziecko przyszło na świat.

Na Oddziale  Noworodkowym pracuje zespół wysokiej klasy specjalistów, lekarzy,  pielęgniarki i położne,  dzięki którym nawet najmniejsze noworodki szybciej dochodzą do zdrowia.  dr n.med. Sławomir Wątroba, kierownik Oddziału podczas spotkania  podkreślał , że lekarze mają coraz lepsze możliwości ratowania i leczenia wcześniaków, także tych najmniejszych i najciężej chorych. Dzięki nowoczesnym metodom podpartymi sprzętem diagnostycznym i leczniczym udaje się ratować przedwcześnie urodzone dzieci.

Wcześniakom przypisano kolor fioletowy. W literaturze barwa ta dedykowana jest osobom wrażliwym i wyjątkowym. Fiolet symbolizuje także waleczność.