Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Puławach

20 maja, 2024

Do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach trafiło pięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji. Darowiznę sfinansowała Izabela Orzeł, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska. W sumie Fundacja przekazała już 1421 łóżek do 96 szpitali w całej Polsce. (więcej…)

Jubileusz 50- lecia Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej

23 kwietnia, 2024

W dniu 19 kwietnia 2024 roku odbyły się uroczystości z okazji Jubileuszu 50-lecia  działalności Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej SPZOZ w Puławach.

Uroczystości jubileuszowe,  których gospodarzami byli  Kierownik Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej dr n.med. Janusz Ciechan oraz  jego zastępca dr n.med. Ireneusz Ostrowski rozpoczęły się Konferencją  w Sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury ,,Dom Chemika.’’

Pierwszym punktem uroczystości było przedstawienie historii Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej oraz wykłady wybitnych profesorów w dziedzinie Urologii i Onkologii Urologicznej tkj.  Prof. dr hab. n. med. Tomasz Drewa, prof. dr hab. n.med. Piotr Chłosta, dr hab. n. med. Roman Sosnowski .

Całość uroczystości uświetnił występ  zespołu tanecznego Etiuda oraz występ wokalny Jakuba Rogali wraz z   Blues Smile Band, oczywiście nie mogło zabraknąć wspaniałego artysty i lekarza neurologa Konrada Bauma .

Obchody jubileuszu były okazją do złożenia gratulacji i podziękowań  pracownikom oddziału Urologii   oraz pokazanie osiągnięć  wysoko wykwalifikowanego zespołu lekarskiego, który stanowi największy atut Oddziału. Każdy ze specjalistów urologów zatrudniony w Oddziale jest przygotowany do samodzielnego wykonywania większości zabiegów urologicznych. Ponadto każdy specjalizuje się w jednej unikatowej dziedzinie.

Oddział specjalizuje się w wykonywaniu operacji z zakresu laparoskopii i endourologii. Większość operacji endourologicznych lekarze pracujący w Oddziale przeprowadzili jako pierwsi na Lubelszczyźnie  i nadal pozostają niekwestionowanymi liderami w tej dziedzinie. Swoje osiągnięcia prezentowali na licznych krajowych i międzynarodowych konferencjach urologicznych. Zespół Oddziału Urologii szkolił się w Klinikach Urologii w Niemczech – Mannheim, Heilbronn i Halle.

Od roku 2013 jako jeden z nielicznych ośrodków  urologicznych w Polsce realizuje projekt leczenia nietrzymania moczu przy użyciu sztucznych  implantów zwieracza cewki moczowej.

Naturalną konsekwencją doświadczeń z implantacjami sztucznych zwieraczy cewki moczowej było wszczepienia najnowszej trzyczęściowej hydraulicznej protezy prącia (leczenie  zaburzeń erekcji) – typu ZSI 475 szwajcarskiej firmy Zephyr w 2016r.

W I połowie kwietnia 2023 r w Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej została przeprowadzona operacja  przy pomocy Robota  Versius.  Lekarze Urolodzy  przeprowadzili     radykalną prostatektomię,  czyli usunięcie gruczołu krokowego.

W 2023 roku Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej leczył 1402 pacjentów , w tym 13 dzieci, 365 kobiet i 1024 mężczyzn. Z Izby Przyjęć przyjęto 1056 osób, a 331 osób ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Oddział dysponuje 18 łóżkami, a średni czas pobytu na oddziale wynosi 3,7 dni. Najczęściej leczoną chorobą układu moczowego jest nowotwór złośliwy gruczołu krokowego. W 2022 roku w puławskim szpitalu wykonano 5 382 operacje, z czego 968 operacji na oddziale Urologii, co stanowi prawie 18% wszystkich wykonanych operacji.

Z 48 zabiegów prostatektomii radykalnej wykonanych w 2022 roku, 19 wykonano z limfadenektomią zasłonową laparoskopowo, 26 zabiegów wykonano z limfadenektomią miedniczą z dostępu załonowego,  3 zabiegi wykonano z limfadenektomią zasłonową z dostępu załonowego.  W roku 2023 operacji urologicznych wykonano aż 1101 co stanowi 17% z ogółu wykonanych w szpitalu operacji (6406). W 2023 roku wykonano 59 zabiegów wycięcia radykalnego sterczy (prostatektomii radykalnej), w tym 38 z limfadenektomią zasłonową laparoskopowo, 13 z limfadenektomią miedniczą z dostępu załonowego
oraz 8 z limfadenektomią zasłonową z dostępu załonowego.

Dziękujemy  lekarzom i pielęgniarkom za zaangażowanie, ofiarność i troskę, które pomagają powracać do zdrowia pacjentom Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej . Życzymy dalszych sukcesów i  satysfakcji z tej trudnej i bardzo odpowiedzialnej pracy.

Puławska Ortopedia w TVP Lublin

14 marca, 2024

Piotr Rybak – Dyrektor SP ZOZ i dr n.med. Marek Paździor – Z-ca Dyrektora ds. lecznictwa, kierownik Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej   byli gośćmi  programu telewizyjnego „ TO  DOBRY DZIEŃ ’’ TVP Lublin.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu na temat prawidłowego dbania o nasze stawy i  o wykonywanych procedurach medycznych  w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej SPZOZ w Puławach .

Zapraszamy do zapoznania się z treścią nagrania

Dzień Kobiet w Szpitalu!

8 marca, 2024

Z okazji Dnia Kobiet, życzymy Wam Panie spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie i aby każdy dzień był tak kwiecisty i niepowtarzalny jak ten 8 marca!

 

Puławska Porodówka w czołówce Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku

14 lutego, 2024
LOGO

Region Wschodni:

Hrubieszów Samodzielny Publiczny Zaklad Opieki Zdrowotnej Hrubieszów

Puławy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny

Jarosław Centrum Opieki Medycznej

Lubaczów Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie

Przemyśl Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio

Białystok Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza Sp. z o.o. Sp. k.

Remont Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej zakończony!

14 lutego, 2024

Oddział Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej został wyremontowany dzięki dofinansowaniu projektu  ,,Modernizacja instalacji WODKAN wraz z robotami towarzyszącymi w budynkach szpitalnych w tym modernizacja Oddziału Urazowo-Ortopedycznego’’ . Na ten cel powiat Puławski otrzymał 7 423 300 zł dotacji z budżetu państwa. Wartość całego projektu to 9 279 874,89 zł.

W dniu 23 stycznia odbyło się uroczyste zakończenie projektu z udziałem:  Pani Danuta Smaga Starosta Puławski, Mariusz Wicik – radny powiatu puławskiego, Piotr Rybak – Dyrektor SP ZOZ w Puławach, dr n.med. Marek Paździor – z-ca Dyrektora ds. lecznictwa , Kierownik Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

 

Wizyta w TVP Lublin

24 stycznia, 2024

W dniu 23 stycznia br w programie telewizyjnym Poranek w TVP3 Lublin, do której zaproszony został Piotr Rybak -Dyrektor SP ZOZ w Puławach i Kierownik Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej dr n. med. Janusz Ciechan była tematyka dotycząca raka prostaty i wykorzystania robota Versius CMR przy operacjach systemem chirurgii robotycznej usunięcie raka prostaty .
Udział w programie był okazją do przedstawienia efektywnego wykorzystania robota, który dzięki swoim możliwościom zapewnia operatorom wykonującym zabieg większą precyzję w stosunku do klasycznych metod laparoskopowych a tym samym zwiększa bezpieczeństwo pacjenta i daje szanse na ograniczenie skutków ubocznych przy wykonywaniu tego typu zabiegów.
Zapraszamy wszystkie osoby wymagające specjalistycznego leczenia urologicznego do leczenia w naszej placówce. Posiadamy wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel oraz najnowsze na rynku medycznym technologie, które umożliwiają precyzyjne i małoinwazyjne leczenie pozwalające na szybki powrót do zdrowia.

Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Puławach

17 października, 2023

Do Oddziału Dziecięcego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach trafiło pięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji. (więcej…)

Ułatwienia dostępu