LOKALIZACJA: Pawilon B Szpitala Specjalistycznego, I i II piętro

Kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego

dr hab.n.med. Paweł Skorupski-  lekarz specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista ginekologii onkologicznej

 

 

 

 

 

 

 

 p.o Położna Oddziałowa  – Katarzyna Piłat – specjalistka pielęgniarstwa położniczo-ginekologicznego

Położna koordynująca (sala porodowa): Dorota Rodzoś

Lekarze oddziału:

lek. Andrzej Zborowski- lekarz specjalista z  położnictwa i ginekologii
lek. Agata Seredyn – Sójka- lekarz  specjalista z położnictwa i ginekologii
lek. Michał Wojtczuk- lekarz specjalista z położnictwa i ginekologii
lek. Maciej Grad-  lekarz specjalista z położnictwa i ginekologii
lek. Włodzimierz Kozyrski- lekarz specjalista z  położnictwa i ginekologii

Liczba łóżek: Oddział dysponuje 30 łóżkami.

Telefony:

Ginekologia – punkt pielęgniarski: 81 45 02 117
Położnictwo – punkt pielęgniarski: 81 45 02 168

Oddział prowadzi porody fizjologiczne i patologiczne – także w ramach porodów rodzinnych, wykorzystując szeroki wachlarz zabiegów położniczych. W zakresie patologii wczesnej i późnej ciąży prowadzone są ciąże powikłane. Zajmuje się monitoringiem ciąży (KTG, USG) pacjentek w ramach konsultacji z Izby Przyjęć. Oddział leczy zachowawczo wszystkie choroby kobiece. Świadczy pełen zakres zabiegów operacyjnych metodą tradycyjną i endoskopową w leczeniu chorób ginekologiczno – położniczych, również w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

Przyszpitalna Szkoła Rodzenia „Mama i Ja”
Weszłaś w nowy, fantastyczny, pełen nieznanych wrażeń czas.
Czujesz radość i nadzieję, ale również lęk , strach i niepokój przed porodem i macierzyństwem.
Nie musisz być w tym okresie sama. Jesteśmy dla Ciebie.
Pomożemy Tobie i Twojemu maleństwu bezpiecznie wylądować w Twoich ramionach!

Przyszpitalna Szkoła Rodzenia „Mama i Ja” istnieje od lutego 2012 roku. Powstała z myślą o kobietach, które zdecydują się na poród w puławskim szpitalu. Duże zainteresowanie zajęciami w naszej szkole spowodowało, że przyjmujemy wszystkie kobiety w ciąży, niezależnie od tego gdzie zaplanowały odbyć swój poród.  Nasz profesjonalizm, zaangażowanie, przyjazna atmosfera dają kobiecie poczucie bezpieczeństwa a to powoduje wybór naszej sali porodowej na urodzenie oczekiwanego dziecka.

Przygotowując kobiety w szkole rodzenia chcemy przekazać wiedzę merytoryczną i praktyczną. Naszym celem jest wyrobienie pozytywnego nastawienia do porodu naturalnego, uczymy kobiety jak aktywnie i świadomie przeżyć swój poród aby był on dobrym doświadczeniem życiowym.

Aby zminimalizować lęk przed nieznanym pacjentki poznają salę porodową, oddział położniczy i personel, który tam pracuje.

Wykłady i zajęcia praktyczne prowadzone są przez położne z certyfikatem ukończenia kursu instruktora szkoły rodzenia oraz położne specjalistki w zakresie opieki okołoporodowej pracujące na sali porodowej.

Na zajęciach praktycznych uczymy technik relaksacyjnych połączonych z nauką oddychania w poszczególnych etapach porodu, pielęgnacji noworodka, prawidłowych technik karmienia.

Kobiety, które nie mają przeciwskazań lekarskich mogą na zajęciach wykonywać ćwiczenia ogólnousprawniające i  przygotowujące organizm do porodu a także zdobyć wiedzę jak po porodzie szybko odzyskać formę.

Wykłady obejmują zagadnienia dotyczące fizjologii ciąży, porodu i połogu, naturalnego planowania rodziny, antykoncepcji po porodzie, fizjologii noworodka. Udzielamy porad praktycznych jak należy radzić sobie w najczęściej pojawiających się dolegliwościach w ciąży i po porodzie.

Naszym pacjentkom organizujemy szkolenie w zakresie pierwszej pomocy, spotkanie z psychologiem i dietetykiem jeśli jest taka potrzeba.
W zajęciach szkoły rodzenia mogą uczestniczyć kobiety wraz z partnerami od 21 tygodnia ciąży.
Cykl zajęć obejmuje 10-12 spotkań raz w tygodniu w godzinach popołudniowych na oddziale położniczym.

Bardzo zachęcamy do udziału w zajęciach naszej Szkoły Rodzenia. Jesteśmy dla Was!!!
Kontakt:

Joanna Wydra – położna, instruktor Szkoły Rodzenia „Mama i Ja” – tel. 695499666

Plan Porodu

BEZPŁATNA OPIEKA PSYCHOLOGICZNA PO PORODZIE

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom pacjentek Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Puławach zapraszamy wszystkie świeżo upieczone mamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne do 6 tygodni od narodzin dziecka. Psycholog odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości, wesprze w trudnych chwilach, pomoże oswoić i zaakceptować nową sytuację oraz odnaleźć się w nowej roli jaką jest bycie Mamą.

mgr Magdalena Kowalska, psycholog, psychoterapeuta – absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadzi psychoterapię dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ma doświadczenie terapeutyczne i diagnostyczne w pracy z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi. Na co dzień pracuje w szpitalu, również na oddziale położniczo- ginekologicznym udzielając wsparcia pacjentkom i ich rodzinom.

Wizyty umawiane są indywidualnie pod nr telefonu 509 975 770.

Dla rodziców zaniepokojonych rozwojem dziecka zapraszamy na badania diagnostyczne już od 0-3 m.ż.