W środę 22 maja dyrektor SP ZOZ Puławy, Piotr Rybak odebrał nagrodę dla puławskiego szpitala, który zajął drugie miejsce wśród najlepiej zarządzanych szpitali publicznych z kontraktem z NFZ powyżej 70 mln zł. Ranking został przygotowany przez BFF Banking Group we współpracy z dziennikiem Rzeczpospolita.

Cieszy nas fakt, że wysiłek który codziennie wkładamy w utrzymanie dobrej kondycji naszej placówki jest dostrzegany na zewnątrz. To pokazuje, że działania jakie podejmujemy są właściwe i jednej strony skupiają się na dobru pacjenta, a z drugiej na utrzymaniu stabilnej sytuacji puławskiego szpitala – wyjaśnia Piotr Rybak, dyrektor SP ZOZ w Puławach.

Celem zestawienia jest ocena placówek medycznych i wyłonienie najlepszego szpitala w drodze konkursu pod kątem efektywności aktywów, rentowności sprzedaży i dynamiki kontraktu z NFZ.