2 mln 550 tys.  złotych kosztował tomograf komputerowy, który w dniu 11 stycznia 2020 roku oficjalnie oddano do użytku w  nowej Pracowni Tomografii Komputerowej SP ZOZ w Puławach. Inwestycja została sfinansowana  w ramach projektu,, Modernizacja  oddziałów szpitalnych i zakup sprzętu medycznego przez SP ZOZ w Puławach’’ – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego oraz  dzięki dotacji celowej Powiatu Puławskiego.

Nowy tomograf komputerowy to 64 – warstwowy  tomograf GE Healthcare Japan Corporation Revolution Evo 2020. Urządzenie  posiada dużo rozwiązań technologicznych, które podnoszą bezpieczeństwo i komfort pacjentów podczas badania oraz  pozwalają na uzyskanie obrazów bardzo dobrej jakości. Przeznaczony jest dla pacjentów posiadających skierowanie z poradni specjalistycznych.

Nowa Pracownia Tomografii Komputerowej mieści się w pawilonie A Szpitala Specjalistycznego w lokalizacji Zakładu Rehabilitacji. Wejście do budynku znajduje się od Strony Paw. C – Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego dla dorosłych.

Rejestracja telefoniczna w godzinach 7.15-14.15  tel.  81 45-02-184 wew.1 Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-14.00.

Pracownia jest usytuowana w  tzw. części ,,czystej’’ Szpitala,  spełnia wszelkie wymogi pod względem sanitarno-epidemiologicznym.