W dniu 19 listopada 2018 roku w Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Specjalistycznego w Puławach, przeprowadzone zostały 2 kolejne zabiegi implantacji sztucznego zwieracza cewki moczowej. Zabiegowi poddano mężczyzn z wysiłkowym jatrogennym nietrzymaniem moczu. Wyjątkowość tych operacji, związana była z uczestnictwem w nich lekarzy oraz menedżerów z Wielkiej Brytanii i Portugalii. Udział zagranicznych lekarzy miał na celu zapoznanie się z techniką operacyjną oraz skorzystanie z bogatych doświadczeń puławskich urologów.

Umiejętności i doświadczenie puławskiego zespołu, zdobyte w trakcie szkoleń oraz dzięki wykonaniu 70 implantacji sztucznych zwieraczy cewki moczowej, zachęciło producenta, szwajcarską firmę Zephyr Surgical Implants do certyfikowania Puławskiego Oddziału Urologii jako Centrum Szkoleniowego w zakresie implantacji tych urządzeń u chorych mężczyzn. Jest to drugie takie Centrum Szkoleniowe w Europie, w którym będą kształcili się lekarze z Polski oraz Europy, a może i z całego Świata.

Operacje wszczepienia sztucznego zwieracza cewki moczowej u mężczyzn przeprowadzane są w Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej w Puławach od lipca 2013 roku. Zespół puławskich urologów szpitala wykonał dotychczas 70 takich zabiegów.