Projekt realizowany jest w ramach programu Operacyjnego: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działania 13.1 Infrastruktura Ochrony Zdrowia

Główny Cel projektu:

Podniesienie jakości i dostępności do wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców Powiatu Puławskiego. Realizacja celu pozwoli na poszerzenie zakresu i polepszenie jakości świadczonych usług medycznych. W dalszej perspektywie realizacja projektu wpłynie także na podniesienie jakości życia mieszkańców. Inwestycja pozwoli SPZOZ w Puławach lepiej realizować swoje zadania, a ostatecznie umożliwi również obniżenie kosztów ponoszonych na utrzymanie infrastruktury. Efektem realizacji celu głównego będzie wzrost konkurencyjności w obszarze usług zdrowotnych poprzez skuteczne leczenie i zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej.

Inwestycja polega na modernizacji pomieszczeń oddziałów: zakaźnego, pulmunologii, neurologii, rehabilitacji, ginekologii i położnictwa oraz zakupu sprzętu medycznego.

Projekt przyczyni się do koncentracji zabiegów kompleksowych. Realizacja inwestycji umożliwi optymalizację wykorzystania zasobów Szpitala, spowoduje wzrost udziału specjalistycznych i kompleksowych świadczeń zabiegowych. W szczególności dotyczy to pacjentów z chorobami układu pokarmowego, krążenia, kostno-stawowego, neurologicznego. W wyniku realizacji projektu oferowana będzie kompleksowa opieka onkologiczna, dzięki doposażeniu placówki w specjalistyczny sprzęt medyczny, najpóźniej w kolejnym okresie kontaktowania świadczeń po zakończeniu projektu.

W wyniku inwestycji możliwe będzie świadczenie kompleksowej opieki kardiologicznej obejmującej dotychczasowy zakres usług oraz dodatkowo procedury z zakresu wszczepiania urządzeń wspomagających pracę serca. Projekt obejmuje także utworzenie rehabilitacji kardiologicznej wraz z zakupem sprzętu medycznego stwarzając możliwość kompleksowości i ciągłości usług oraz zwiększenie dostępności w zakresie kardiologii.

Całkowita wartość projektu wynosi: 12 642 435,91 zł

Dofinansowanie 66,66%( wkład Funduszy Unijnych): 8 418 033,09 zł