W I połowie kwietnia w Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej  została przeprowadzona operacja  przy pomocy Robota  Versius.  Lekarze Urolodzy  przeprowadzili     radykalną prostatektomię.,  czyli usunięcie gruczołu krokowego.  Dzięki minimalnej ingerencji robota w ludzki organizm (średnica otworu, przez który operujący lekarz uzyskuje dostęp do wnętrza ciała pacjenta, wynosi zaledwie 6 mm) pozwala  to na znaczne zmniejszenie krwawienia, redukcję bolesności zabiegu, minimalizację ryzyka infekcji oraz szybszą rehabilitację pooperacyjną i skrócenie pobytu w szpitalu. To także wygodne i bardzo precyzyjne narzędzie dla chirurga. Badania wykazały, że użycie robota przy prostatektomii radykalnej zwiększa bezpieczeństwo pacjenta.

Gratulujemy lekarzom i życzymy dalszych sukcesów.