Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. Instytucją monitorująca realizację projektu jest Narodowy Fundusz Zdrowia.
Głównym celem projektu jest wsparcie w zakresie infrastruktury niezbędnej do prowadzenia działalności leczniczej, której celem jest dostosowanie i poprawa funkcjonalności pomieszczeń do poszerzanych świadczeń zdrowotnych w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia na poziomie POZ w kontekście rozwoju opieki koordynowanej oraz zwiększenie dostępności i efektywności systemu opieki zdrowotnej w zakresie niwelowania różnic regionalnych w dostępności do usług zdrowotnych.
W ramach projektu planuje się zakup nowoczesnego sprzętu m.in. aparatu USG, EKG, Spirometru, holtera ekg, sprzętu informatycznego m.in. serwer backupowy wraz z oprogramowaniem serwerowym i backupowym i macierzą dyskową oraz wymianę drzwi w gabinetach lekarskich dostosowanych do standardu dostępność plus.
Doposażenie przychodni w nowy sprzęt medyczny i IT wpłynie na poprawę jakości świadczonych usług, zwiększenie efektywności pracy personelu medycznego oraz przyspieszenie procesu obsługi pacjentów. Remont w postaci wymiany drzwi wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pacjentów oraz zwiększenie dostępności do przychodni. Poprawa warunków udzielania świadczeń (zmodernizowany budynek, nowoczesny sprzęt) przyczyni się bezpośrednio do uzyskiwania lepszych efektów leczniczych – wczesna i właściwa diagnoza i odpowiednio dobrane leczenie na etapie wizyty w przychodni POZ, pozwoli ograniczyć liczbę pacjentów kierowanych do szpitala i innych ośrodków zdrowia. Realizacja projektu wpłynie na zmniejszenie dysproporcji terytorialnych w dostępie do usług zdrowotnych
Całkowity koszt projektu wynosi 300 000 zł, z czego dofinansowanie pokrywa 100% kosztów.
FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie, #WsparciePOZ.