Posts in Aktualności

Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Puławach

20 maja, 2024 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Puławach”

Do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach trafiło pięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji. Darowiznę sfinansowała Izabela Orzeł, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska. W sumie Fundacja przekazała już 1421 łóżek do 96 szpitali w całej Polsce. (więcej…)

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

13 maja, 2024 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych”

(więcej…)

Jubileusz 50- lecia Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej

23 kwietnia, 2024 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Jubileusz 50- lecia Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej”

W dniu 19 kwietnia 2024 roku odbyły się uroczystości z okazji Jubileuszu 50-lecia  działalności Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej SPZOZ w Puławach.

Uroczystości jubileuszowe,  których gospodarzami byli  Kierownik Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej dr n.med. Janusz Ciechan oraz  jego zastępca dr n.med. Ireneusz Ostrowski rozpoczęły się Konferencją  w Sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury ,,Dom Chemika.’’

Pierwszym punktem uroczystości było przedstawienie historii Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej oraz wykłady wybitnych profesorów w dziedzinie Urologii i Onkologii Urologicznej tkj.  Prof. dr hab. n. med. Tomasz Drewa, prof. dr hab. n.med. Piotr Chłosta, dr hab. n. med. Roman Sosnowski .

Całość uroczystości uświetnił występ  zespołu tanecznego Etiuda oraz występ wokalny Jakuba Rogali wraz z   Blues Smile Band, oczywiście nie mogło zabraknąć wspaniałego artysty i lekarza neurologa Konrada Bauma .

Obchody jubileuszu były okazją do złożenia gratulacji i podziękowań  pracownikom oddziału Urologii   oraz pokazanie osiągnięć  wysoko wykwalifikowanego zespołu lekarskiego, który stanowi największy atut Oddziału. Każdy ze specjalistów urologów zatrudniony w Oddziale jest przygotowany do samodzielnego wykonywania większości zabiegów urologicznych. Ponadto każdy specjalizuje się w jednej unikatowej dziedzinie.

Oddział specjalizuje się w wykonywaniu operacji z zakresu laparoskopii i endourologii. Większość operacji endourologicznych lekarze pracujący w Oddziale przeprowadzili jako pierwsi na Lubelszczyźnie  i nadal pozostają niekwestionowanymi liderami w tej dziedzinie. Swoje osiągnięcia prezentowali na licznych krajowych i międzynarodowych konferencjach urologicznych. Zespół Oddziału Urologii szkolił się w Klinikach Urologii w Niemczech – Mannheim, Heilbronn i Halle.

Od roku 2013 jako jeden z nielicznych ośrodków  urologicznych w Polsce realizuje projekt leczenia nietrzymania moczu przy użyciu sztucznych  implantów zwieracza cewki moczowej.

Naturalną konsekwencją doświadczeń z implantacjami sztucznych zwieraczy cewki moczowej było wszczepienia najnowszej trzyczęściowej hydraulicznej protezy prącia (leczenie  zaburzeń erekcji) – typu ZSI 475 szwajcarskiej firmy Zephyr w 2016r.

W I połowie kwietnia 2023 r w Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej została przeprowadzona operacja  przy pomocy Robota  Versius.  Lekarze Urolodzy  przeprowadzili     radykalną prostatektomię,  czyli usunięcie gruczołu krokowego.

W 2023 roku Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej leczył 1402 pacjentów , w tym 13 dzieci, 365 kobiet i 1024 mężczyzn. Z Izby Przyjęć przyjęto 1056 osób, a 331 osób ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Oddział dysponuje 18 łóżkami, a średni czas pobytu na oddziale wynosi 3,7 dni. Najczęściej leczoną chorobą układu moczowego jest nowotwór złośliwy gruczołu krokowego. W 2022 roku w puławskim szpitalu wykonano 5 382 operacje, z czego 968 operacji na oddziale Urologii, co stanowi prawie 18% wszystkich wykonanych operacji.

Z 48 zabiegów prostatektomii radykalnej wykonanych w 2022 roku, 19 wykonano z limfadenektomią zasłonową laparoskopowo, 26 zabiegów wykonano z limfadenektomią miedniczą z dostępu załonowego,  3 zabiegi wykonano z limfadenektomią zasłonową z dostępu załonowego.  W roku 2023 operacji urologicznych wykonano aż 1101 co stanowi 17% z ogółu wykonanych w szpitalu operacji (6406). W 2023 roku wykonano 59 zabiegów wycięcia radykalnego sterczy (prostatektomii radykalnej), w tym 38 z limfadenektomią zasłonową laparoskopowo, 13 z limfadenektomią miedniczą z dostępu załonowego
oraz 8 z limfadenektomią zasłonową z dostępu załonowego.

Dziękujemy  lekarzom i pielęgniarkom za zaangażowanie, ofiarność i troskę, które pomagają powracać do zdrowia pacjentom Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej . Życzymy dalszych sukcesów i  satysfakcji z tej trudnej i bardzo odpowiedzialnej pracy.

Puławska Ortopedia w TVP Lublin

14 marca, 2024 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Puławska Ortopedia w TVP Lublin”

Piotr Rybak – Dyrektor SP ZOZ i dr n.med. Marek Paździor – Z-ca Dyrektora ds. lecznictwa, kierownik Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej   byli gośćmi  programu telewizyjnego „ TO  DOBRY DZIEŃ ’’ TVP Lublin.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu na temat prawidłowego dbania o nasze stawy i  o wykonywanych procedurach medycznych  w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej SPZOZ w Puławach .

Zapraszamy do zapoznania się z treścią nagrania

Dzień Kobiet w Szpitalu!

8 marca, 2024 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Dzień Kobiet w Szpitalu!”

Z okazji Dnia Kobiet, życzymy Wam Panie spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie i aby każdy dzień był tak kwiecisty i niepowtarzalny jak ten 8 marca!

 

Puławska Porodówka w czołówce Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku

14 lutego, 2024 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Puławska Porodówka w czołówce Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku”
LOGO

Region Wschodni:

Hrubieszów Samodzielny Publiczny Zaklad Opieki Zdrowotnej Hrubieszów

Puławy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny

Jarosław Centrum Opieki Medycznej

Lubaczów Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie

Przemyśl Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio

Białystok Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza Sp. z o.o. Sp. k.

Remont Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej zakończony!

14 lutego, 2024 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Remont Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej zakończony!”

Oddział Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej został wyremontowany dzięki dofinansowaniu projektu  ,,Modernizacja instalacji WODKAN wraz z robotami towarzyszącymi w budynkach szpitalnych w tym modernizacja Oddziału Urazowo-Ortopedycznego’’ . Na ten cel powiat Puławski otrzymał 7 423 300 zł dotacji z budżetu państwa. Wartość całego projektu to 9 279 874,89 zł.

W dniu 23 stycznia odbyło się uroczyste zakończenie projektu z udziałem:  Pani Danuta Smaga Starosta Puławski, Mariusz Wicik – radny powiatu puławskiego, Piotr Rybak – Dyrektor SP ZOZ w Puławach, dr n.med. Marek Paździor – z-ca Dyrektora ds. lecznictwa , Kierownik Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

 

Wizyta w TVP Lublin

24 stycznia, 2024 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Wizyta w TVP Lublin”

W dniu 23 stycznia br w programie telewizyjnym Poranek w TVP3 Lublin, do której zaproszony został Piotr Rybak -Dyrektor SP ZOZ w Puławach i Kierownik Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej dr n. med. Janusz Ciechan była tematyka dotycząca raka prostaty i wykorzystania robota Versius CMR przy operacjach systemem chirurgii robotycznej usunięcie raka prostaty .
Udział w programie był okazją do przedstawienia efektywnego wykorzystania robota, który dzięki swoim możliwościom zapewnia operatorom wykonującym zabieg większą precyzję w stosunku do klasycznych metod laparoskopowych a tym samym zwiększa bezpieczeństwo pacjenta i daje szanse na ograniczenie skutków ubocznych przy wykonywaniu tego typu zabiegów.
Zapraszamy wszystkie osoby wymagające specjalistycznego leczenia urologicznego do leczenia w naszej placówce. Posiadamy wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel oraz najnowsze na rynku medycznym technologie, które umożliwiają precyzyjne i małoinwazyjne leczenie pozwalające na szybki powrót do zdrowia.

Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Puławach

17 października, 2023 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Puławach”

Do Oddziału Dziecięcego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach trafiło pięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji. (więcej…)

Plebiscyt Medyczny HIPOKRATES 2023

29 września, 2023 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Plebiscyt Medyczny HIPOKRATES 2023”

Ułatwienia dostępu