Posts in Aktualności

Puławska Porodówka na I miejscu w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku w Województwie Lubelskim!

24 stycznia, 2023 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Puławska Porodówka na I miejscu w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku w Województwie Lubelskim!”

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach otrzymał szczególne wyróżnienie jako najlepiej oceniona placówka w województwie Lubelskim, w rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku 2022 roku.
Ranking powstał na podstawie opinii i ocen kobiet, które brały udział w kampanii społecznej Głos Matek i oceniały pobyt w szpitalu i opiekę okołoporodową .
Bardzo dziękujemy za glosy i opinie!

ŚWIATOWY DZIEŃ WCZEŚNIAKA

18 listopada, 2022 Posted by Aktualności 0 thoughts on “ŚWIATOWY DZIEŃ WCZEŚNIAKA

W dniu 17 listopada w Oddziale Noworodkowym SP ZOZ  w Puławach odbyły się  ,,Obchody  Światowego Dnia Wcześniaka’’ Każdego roku tego dnia oddziały Noworodkowe przybierają barwę fioletową, symbolizującą dzieci przedwcześnie urodzone , tym razem i nasz oddział włączył się w obchody Święta.

Według Światowej Organizacji Zdrowia wcześniak to dziecko urodzone między 22 a 37 tygodniem ciąży. Jest to niejednorodna grupa dzieci – obejmuje zarówno te, które rodzą się blisko terminu porodu ( urodzone między 34 a 37 tyg. ciąży) jak i te, które są skrajnie niedojrzałe i trudne do utrzymania przy życiu – urodzone przed ukończeniem 28 tyg. ciąży, co odpowiada urodzeniowej masie ciała poniżej 1000g. Problemy medyczne, pielęgnacyjne i rokowanie co do przyszłego rozwoju różnią się w zależności od tego, jak wcześnie dziecko przyszło na świat.

Na Oddziale  Noworodkowym pracuje zespół wysokiej klasy specjalistów, lekarzy,  pielęgniarki i położne,  dzięki którym nawet najmniejsze noworodki szybciej dochodzą do zdrowia.  dr n.med. Sławomir Wątroba, kierownik Oddziału podczas spotkania  podkreślał , że lekarze mają coraz lepsze możliwości ratowania i leczenia wcześniaków, także tych najmniejszych i najciężej chorych. Dzięki nowoczesnym metodom podpartymi sprzętem diagnostycznym i leczniczym udaje się ratować przedwcześnie urodzone dzieci.

Wcześniakom przypisano kolor fioletowy. W literaturze barwa ta dedykowana jest osobom wrażliwym i wyjątkowym. Fiolet symbolizuje także waleczność.

Szpital w Puławach otrzymał  Certyfikat Akredytacyjny !

12 października, 2022 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Szpital w Puławach otrzymał  Certyfikat Akredytacyjny !”

SP ZOZ w Puławach, po ciężkiej pracy i  dużym  zaangażowaniu Dyrekcji i  personelu w  dniu 2 czerwca 2022  otrzymał status jednostki akredytowanej .

Projekt pt .,, Wsparcie Szpitali we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki” nr: POWR.05.02.00-00-0151/15-00, wydany przez Ministra Zdrowia w dniu 21 marca 2016 r.; był realizowany w okresie 49 miesięcy począwszy od 1 grudnia 2015 roku , następnie przedłużony w związku z wybuchem pandemii COVID-19. W marcu 2022 roku odbył się przegląd akredytacyjny, gdzie Szpital w Puławach uzyskał  wynik 85% możliwej do uzyskania liczby punktów .

Certyfikat został przyznany przez Ministra Zdrowia, oznacza to, że nasza jednostka spełnia  najwyższe  w kraju wymogi jakości i bezpieczeństwa opieki nad pacjentem.

 

Konkurs na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach

29 września, 2022 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Konkurs na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach”

Uchwała nr 1002/2022 Zarządu Powiatu Puławskiego z dnia 11 października 2022 roku (więcej…)

Wybieramy położną w konkursie Anioły rodzić po ludzku. Zapraszamy do głosowania.

26 września, 2022 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Wybieramy położną w konkursie Anioły rodzić po ludzku. Zapraszamy do głosowania.”

(więcej…)

Wizyta Ministra Zdrowia- Adama Niedzielskiego

3 sierpnia, 2022 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Wizyta Ministra Zdrowia- Adama Niedzielskiego”

W dniu 28 lipca w SPZOZ w Puławach odbyło się spotkanie z udziałem Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego poświęcone sytuacji epidemicznej oraz dofinansowaniu oddziałów zakaźnych. Puławski Szpital otrzyma 8 mln zł, z czego  zostanie zakupiony sprzęt diagnostyczny:  tomograf komputerowy, angiograf, aparatura ultrasonograficzna z kompletem głowic, 7 stanowisk do intensywnej terapii, a także oczyszczacze powietrza i urządzenia do dekontaminacji .

W spotkaniu uczestniczyli  m.in. wiceminister zdrowia Marcin Martyniak, posłowie na Sejm RP Gabriela Masłowska i Sylwester Tułajew, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, starosta puławski Danuta Smaga oraz Z-ca dyrektora ds. Lecznictwa SP ZOZ w Puławach dr n.med. Marek Paździor i  Pełnomocnik dyrektora ds. procedur medycznych dr n.med. Artur Bodys.

Spotkanie było również poświęcone konkursowi, który dotyczył wsparcia oddziałów zakaźnych oraz pracowni diagnostycznych (REACT-EU). Fot. Marta Panasiuk, Ewelina Szulc/LUW

Certyfikat dla Szpitala w Puławach

22 czerwca, 2022 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Certyfikat dla Szpitala w Puławach”

Certyfikat dla Szpitala w Puławach

Szpital w Puławach jako jeden z ośmiu na 35 zgłoszonych Szpitali do Programu „Szpitala Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez żywienie” otrzymał Statuetkę, Certyfikat oraz tytuł „Szpitala Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez żywienie” na okres 2 lat. Tytuł ten przyznawany jest przez POLSPEN jako potwierdzenie realizacji na wysokim poziomie Standardów żywienia opracowanych przez ekspertów ds. żywienia z całej Polski. Ideą tego programu jest upowszechnianie w polskich szpitalach dobrych praktyk żywienia klinicznego, tak aby każdy pacjent był oceniony pod kątem stanu odżywienia i otrzymania prawidłowego leczenia żywieniowego podczas hospitalizacji. Podjęcie takiej terapii zwiększa jego szanse w walce z chorobą. Uzyskanie pozytywnego wyniku audytu eksperckiego przez Szpital w Puławach było możliwe dzięki intensywnej pracy Zespołu Żywieniowego powołanego Zarządzeniem Dyrektora SP ZOZ w Puławach oraz sympatyków prawidłowego żywienia w Szpitalu w tym Dyrekcji.

Uroczyste wręczenie przez  Prezesa Towarzystwa Prof. dr hab. n. med. Stanisława Kłęka na ręce Naczelnej Pielęgniarki Hanny Kamoli oaz Dietetyczki Katarzyny Rułki odbyło się 9.06.22 r.  w ramach XXIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu w Jachrance. Warto nadmienić, że tylko jeszcze dwa podmioty lecznicze posiadają ten tytuł w Województwie Lubelskim ( COZL i USD w Lublinie).

Dzień dziecka

2 czerwca, 2022 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Dzień dziecka”

Dzień Dziecka w SP ZOZ w Puławach nigdy nie jest  smutny. Jak co roku Dyrekcja SP ZOZ w Puławach wraz ze Stowarzyszeniem im. Karoli Majewskiej ,, Życie z chorobą nie musi być smutne’’ zadbali o upominki dla pacjentów Centrum Pediatrycznego .

Mali pacjenci swoje zaskoczenie odwzajemnili  pięknymi i  szczerymi uśmiechami.

 

Nagroda dla Call center

18 maja, 2022 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Nagroda dla Call center”

W dniu 17 maja Dyrekcja szpitala oraz koordynatorzy Call center SPZOZ w Puławach otrzymały wyróżnienie od zarządu IRONteam za wprowadzenie i przestrzeganie najwyższych standardów w obsłudze pacjentów oraz efektywną pracę. Prezes zarządu IRONteam Tomasz Tomaszewski w swojej wypowiedzi określił puławski szpital jako “najlepszy w województwie lubelskim” ze względu na szybko wprowadzone przez jego pracowników nowoczesne rozwiązania. Infolinia call center powstała w puławskim SP ZOZ na miesiąc przed wybuchem pandemii Covid -19 , w bardzo trudnym czasie zmian i utrudnionych kontaktów z personelem medycznym. Jednakże system został pozytywnie przyjęty i obecnie call center odbiera blisko 1000 telefonów dziennie.

 

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 maja, 2022 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych”