Monthly Archives: kwiecień, 2023

Szpital otrzymał czek 7 425 760 zł!

27 kwietnia, 2023 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Szpital otrzymał czek 7 425 760 zł!”

W środę 26 kwietnia b.r  SP ZOZ w Puławach otrzymał   środki pieniężne  na kwotę     7 425 760 zł. Symboliczny czek przekazał wiceminister finansów, Artur Soboń. – ,,To środki, które doskonale wkomponują się w już prowadzone prace. Dzięki nim projekt termomodernizacji szpitala, pełniącego istotne miejsce w systemie opieki zdrowotnej, będzie kompletny – mówił przedstawiciel rządu. Wiceminister Soboń puławski szpital nazwał wizytówką powiatu puławskiego.’’

Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu Państwa i przeznaczone są na dofinansowanie kosztów realizacji zadania pn. Modernizacja instalacji WOD-KAN wraz z robotami towarzyszącymi w budynkach szpitalnych w tym Oddziału  Urazowo-Ortopedycznego II etap SPZOZ w Puławach . Dzięki tej inwestycji zdecydowanie obniżą się koszty utrzymania budynków oraz  znacznie poprawi komfort leczenia pacjentów .

Operacje Robotyczne w oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej

24 kwietnia, 2023 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Operacje Robotyczne w oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej”

W I połowie kwietnia w Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej  została przeprowadzona operacja  przy pomocy Robota  Versius.  Lekarze Urolodzy  przeprowadzili     radykalną prostatektomię.,  czyli usunięcie gruczołu krokowego.  Dzięki minimalnej ingerencji robota w ludzki organizm (średnica otworu, przez który operujący lekarz uzyskuje dostęp do wnętrza ciała pacjenta, wynosi zaledwie 6 mm) pozwala  to na znaczne zmniejszenie krwawienia, redukcję bolesności zabiegu, minimalizację ryzyka infekcji oraz szybszą rehabilitację pooperacyjną i skrócenie pobytu w szpitalu. To także wygodne i bardzo precyzyjne narzędzie dla chirurga. Badania wykazały, że użycie robota przy prostatektomii radykalnej zwiększa bezpieczeństwo pacjenta.

Gratulujemy lekarzom i życzymy dalszych sukcesów.

Ułatwienia dostępu