Posts by rstachyra

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

13 maja, 2024 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych”

(więcej…)

Plebiscyt Medyczny HIPOKRATES 2023

29 września, 2023 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Plebiscyt Medyczny HIPOKRATES 2023”

Bajkowy Kącik w Oddziale Dziecięcym!

28 lipca, 2023 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Bajkowy Kącik w Oddziale Dziecięcym!”

Po raz kolejny Oddział Dziecięcy w SP ZOZ w Puławach został obdarowany przez Stowarzyszenie im. Karoli Majewskiej ,,Zycie z chorobą nie musi być smutne ‘’.Tym razem  nasza placówka otrzymała nowy wystrój pokoju socjalnego dla rodziców i dzieci w postaci bajkowej tapety. Mali pacjenci szybko docenili nowe wnętrze pokoju socjalnego  i z wielką ochotą  zjadają  posiłek w nowej, kolorowej scenerii.

Bardzo dziękujemy !

Szpital otrzymał czek 7 425 760 zł!

27 kwietnia, 2023 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Szpital otrzymał czek 7 425 760 zł!”

W środę 26 kwietnia b.r  SP ZOZ w Puławach otrzymał   środki pieniężne  na kwotę     7 425 760 zł. Symboliczny czek przekazał wiceminister finansów, Artur Soboń. – ,,To środki, które doskonale wkomponują się w już prowadzone prace. Dzięki nim projekt termomodernizacji szpitala, pełniącego istotne miejsce w systemie opieki zdrowotnej, będzie kompletny – mówił przedstawiciel rządu. Wiceminister Soboń puławski szpital nazwał wizytówką powiatu puławskiego.’’

Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu Państwa i przeznaczone są na dofinansowanie kosztów realizacji zadania pn. Modernizacja instalacji WOD-KAN wraz z robotami towarzyszącymi w budynkach szpitalnych w tym Oddziału  Urazowo-Ortopedycznego II etap SPZOZ w Puławach . Dzięki tej inwestycji zdecydowanie obniżą się koszty utrzymania budynków oraz  znacznie poprawi komfort leczenia pacjentów .

Operacje Robotyczne w oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej

24 kwietnia, 2023 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Operacje Robotyczne w oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej”

W I połowie kwietnia w Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej  została przeprowadzona operacja  przy pomocy Robota  Versius.  Lekarze Urolodzy  przeprowadzili     radykalną prostatektomię.,  czyli usunięcie gruczołu krokowego.  Dzięki minimalnej ingerencji robota w ludzki organizm (średnica otworu, przez który operujący lekarz uzyskuje dostęp do wnętrza ciała pacjenta, wynosi zaledwie 6 mm) pozwala  to na znaczne zmniejszenie krwawienia, redukcję bolesności zabiegu, minimalizację ryzyka infekcji oraz szybszą rehabilitację pooperacyjną i skrócenie pobytu w szpitalu. To także wygodne i bardzo precyzyjne narzędzie dla chirurga. Badania wykazały, że użycie robota przy prostatektomii radykalnej zwiększa bezpieczeństwo pacjenta.

Gratulujemy lekarzom i życzymy dalszych sukcesów.

Puławska Porodówka na I miejscu w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku w Województwie Lubelskim!

24 stycznia, 2023 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Puławska Porodówka na I miejscu w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku w Województwie Lubelskim!”

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach otrzymał szczególne wyróżnienie jako najlepiej oceniona placówka w województwie Lubelskim, w rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku 2022 roku.
Ranking powstał na podstawie opinii i ocen kobiet, które brały udział w kampanii społecznej Głos Matek i oceniały pobyt w szpitalu i opiekę okołoporodową .
Bardzo dziękujemy za glosy i opinie!

Konkurs na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach

29 września, 2022 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Konkurs na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach”

Uchwała nr 1002/2022 Zarządu Powiatu Puławskiego z dnia 11 października 2022 roku (więcej…)

Wybieramy położną w konkursie Anioły rodzić po ludzku. Zapraszamy do głosowania.

26 września, 2022 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Wybieramy położną w konkursie Anioły rodzić po ludzku. Zapraszamy do głosowania.”

(więcej…)

Wizyta Ministra Zdrowia- Adama Niedzielskiego

3 sierpnia, 2022 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Wizyta Ministra Zdrowia- Adama Niedzielskiego”

W dniu 28 lipca w SPZOZ w Puławach odbyło się spotkanie z udziałem Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego poświęcone sytuacji epidemicznej oraz dofinansowaniu oddziałów zakaźnych. Puławski Szpital otrzyma 8 mln zł, z czego  zostanie zakupiony sprzęt diagnostyczny:  tomograf komputerowy, angiograf, aparatura ultrasonograficzna z kompletem głowic, 7 stanowisk do intensywnej terapii, a także oczyszczacze powietrza i urządzenia do dekontaminacji .

W spotkaniu uczestniczyli  m.in. wiceminister zdrowia Marcin Martyniak, posłowie na Sejm RP Gabriela Masłowska i Sylwester Tułajew, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, starosta puławski Danuta Smaga oraz Z-ca dyrektora ds. Lecznictwa SP ZOZ w Puławach dr n.med. Marek Paździor i  Pełnomocnik dyrektora ds. procedur medycznych dr n.med. Artur Bodys.

Spotkanie było również poświęcone konkursowi, który dotyczył wsparcia oddziałów zakaźnych oraz pracowni diagnostycznych (REACT-EU). Fot. Marta Panasiuk, Ewelina Szulc/LUW

Dzień dziecka

2 czerwca, 2022 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Dzień dziecka”

Dzień Dziecka w SP ZOZ w Puławach nigdy nie jest  smutny. Jak co roku Dyrekcja SP ZOZ w Puławach wraz ze Stowarzyszeniem im. Karoli Majewskiej ,, Życie z chorobą nie musi być smutne’’ zadbali o upominki dla pacjentów Centrum Pediatrycznego .

Mali pacjenci swoje zaskoczenie odwzajemnili  pięknymi i  szczerymi uśmiechami.

 

Ułatwienia dostępu