Posts in Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA PACJENTA – 17 WRZEŚNIA 2021R.

16 września, 2021 Posted by Aktualności 0 thoughts on “ŚWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA PACJENTA – 17 WRZEŚNIA 2021R.”

Celem obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta jest podkreślenie światowej solidarności, dotyczącej poprawy bezpieczeństwa opieki zdrowotnej w systemach ochrony zdrowia krajów członkowskich WHO.

Tegoroczne hasło światowego dnia bezpieczeństwa brzmi:

Działaj dziś, dla bezpiecznego i pełnego szacunku porodu!

Światowa Organizacja Zdrowia w październiku 2004 r. rozpoczęła inicjatywę „Światowy Sojusz na Rzecz Bezpieczeństwa Pacjentów” (World Aliance for Patient Safety) działając na mocy rezolucji Światowego Zgromadzenia Zdrowia (WHA 2002), która wzywała WHO i państwa członkowskie do zwrócenia szczególnej uwagi na problemy związane z bezpieczeństwem pacjentów i podjęcie konkretnych działań w tym kierunku. Corocznie „Światowy Sojusz” podejmuje wiele programów i projektów dotyczących systemowych i merytorycznych aspektów poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Pierwszym kierunkiem takich działań WHO Patient Safety był program Clean Care is Safer Care: Higiena Rąk to Bezpieczna Opieka, nakierowany na redukowanie liczby zakażeń poprzez promowanie higieny rąk na wszystkich poziomach ochrony zdrowia na całym świecie.

Podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy Państwa do podejmowania lokalnych działań podnoszących znaczenie bezpieczeństwa pacjenta, przypominając, że w ramach strategii światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta, WHO przyjęło podświetlanie na kolor pomarańczowy kluczowych obiektów tak w kraju jak i Waszej najbliższej okolicy. W ubiegłym roku, udało się zaaranżować podświetlenie Pałacu Nauki i Kultury w Warszawie, mostu Kładka Bernatka w Krakowie oraz fontanny w Katowickim Centrum Onkologii.

 

Źródło: https://www.cmj.org.pl/wpsd2021/

Podziękowania dla pracowników SP ZOZ w Puławach

31 sierpnia, 2021 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Podziękowania dla pracowników SP ZOZ w Puławach”

W dniu 26 sierpnia b.r podczas  uroczystości Wojewoda lubelski Lech Sprawka uhonorował pracowników szpitala Odznakami Honorowymi za Zasługi dla Ochrony Zdrowia oraz dyplomami.

– ,, Trudno jest określić słowami wdzięczność dla całego personelu z kierownictwem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach na czele za to, że podjęliście Państwo działanie i że tak dobrze, je zrealizowaliście – podkreślał wojewoda lubelski Lech Sprawka”

 Podczas  uroczystego spotkania, które odbyło się  Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika, Wojewoda wyrażając uznanie za zaangażowanie i walkę z pandemią COVID-19, uhonorował pracowników szpitala odznakami oraz dyplomami.

Uroczystości uświetnił koncert zespołu Sound ‘’n’’Grace

 

Prezydent dziękuje za niezwykłą służbę !

30 czerwca, 2021 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Prezydent dziękuje za niezwykłą służbę !”

W dniu 29 czerwca 2021 r prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz zwalczania epidemii SARS-CoV-2. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele SP ZOZ w Puławach, którzy z rąk Prezydenta otrzymali  ,,Złoty Krzyż Zasług’’.

Odznaczenia otrzymali:
zdj. powyżej od lewej: dr n.med. Marek Paździor, dr n.med. Jarosław Furtak, dr n.med. Jacek Gniot, Hanna Kamola-Naczelna Pielęgniarka, Piotr Rybak-Dyrektor, lek. Leszek Jahołkowski, lek. Tomasz Myszala, dr n.med. Artur Bodys, lek. Tomasz Piekoś, Lek. Andrzej Jonak

–,, Dziękuję, że chociaż w ten symboliczny Polska może, w imieniu wszystkich jej obywateli, podziękować za to, jacy Państwo jesteście i jak traktujecie przyjęte na siebie zobowiązania, do tego by służyć drugiemu człowiekowi, by służyć nauce i ją realizować’’ – zaznaczył Prezydent Andrzej Duda.

 

Dzień Dziecka

1 czerwca, 2021 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Dzień Dziecka”

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim małym pacjentom z naszego Szpitala życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i dużo uśmiechu składali Dyrekcja, personel Centrum pediatrycznego i oddziału Noworodkowego . Wraz z życzeniami dzieci otrzymały drobne upominki od Dyrekcji Szpitala.

Dzień Kobiet w szpitalu

8 marca, 2021 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Dzień Kobiet w szpitalu”

Z okazji Dnia Kobiet, w tym trudnym okresie przedłużającej się pandemii, destabilizacji i niepewności, chcielibyśmy życzyć wszystkim Paniom pracującym w naszym SPZOZ-ie dobrych, spokojnych i radosnych chwil.
Niech każdy kolejny dzień, który w tych czasach z pewnością jest szczególnym wyzwaniem, okaże się wart wysiłku, jaki wkładacie w swoje obowiązki i trud pracy. Niech słowo dziękuję i uśmiech wdzięczności od pacjentów na stałe wpiszą się w codzienność Waszej ciężkiej pracy. My ze swojej strony, z całym męskim zespołem SPZOZ-u, pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za wysiłek, jaki wkładacie w pracę, dbanie o nas i naszych pacjentów, jak również koleżeńskie relacje i atmosferę w pracy. Niech ten symboliczny kwiatek stanie się dowodem naszej pamięci, wdzięczności i sympatii w tym ważnym „Dniu Kobiet”.

Mężczyźni z SP ZOZ w Puławach

Nowy Tomograf w SP ZOZ w Puławach dla pacjentów ambulatoryjnych

15 stycznia, 2021 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Nowy Tomograf w SP ZOZ w Puławach dla pacjentów ambulatoryjnych”

2 mln 550 tys.  złotych kosztował tomograf komputerowy, który w dniu 11 stycznia 2020 roku oficjalnie oddano do użytku w  nowej Pracowni Tomografii Komputerowej SP ZOZ w Puławach. Inwestycja została sfinansowana  w ramach projektu,, Modernizacja  oddziałów szpitalnych i zakup sprzętu medycznego przez SP ZOZ w Puławach’’ – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego oraz  dzięki dotacji celowej Powiatu Puławskiego.

Nowy tomograf komputerowy to 64 – warstwowy  tomograf GE Healthcare Japan Corporation Revolution Evo 2020. Urządzenie  posiada dużo rozwiązań technologicznych, które podnoszą bezpieczeństwo i komfort pacjentów podczas badania oraz  pozwalają na uzyskanie obrazów bardzo dobrej jakości. Przeznaczony jest dla pacjentów posiadających skierowanie z poradni specjalistycznych.

Nowa Pracownia Tomografii Komputerowej mieści się w pawilonie A Szpitala Specjalistycznego w lokalizacji Zakładu Rehabilitacji. Wejście do budynku znajduje się od Strony Paw. C – Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego dla dorosłych.

 Rejestracja telefoniczna w godzinach 7.15-14.15  tel.  81 45-02-184 wew.1 Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-14.00.

Pracownia jest usytuowana w  tzw. części ,,czystej’’ Szpitala,  spełnia wszelkie wymogi pod względem sanitarno-epidemiologicznym.

Ruszyła akcja szczepienia przeciwko COVID-19

28 grudnia, 2020 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Ruszyła akcja szczepienia przeciwko COVID-19”

W niedzielę 27 grudnia br w Szpitalu Węzłowym (SP ZOZ w Puławach )  rozpoczęto akcję szczepienia przeciwko COVID-19. Pierwsze dawki  przyjęli miedzy innymi Dyrektor SP ZOZ Piotr Rybak, Naczelna Pielęgniarka Hanna Kamola oraz Kierownik oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii lek.  Michał Hetman, łącznie w etapie ,,0’’ zaszczepiono  45 medyków.

Kolejne szczepienia dla personelu medycznego będą realizowane systematycznie.

 

Choinka dla Medyka od RMF FM

21 grudnia, 2020 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Choinka dla Medyka od RMF FM”

W piątek 18 grudnia w Puławskim Szpitalu odbyła się akcja prowadzona przez Radio RMF FM  ,,Choinka dla Medyka ‘’. Wśród pracowników SP ZOZ  zostało rozdane 400 choinek. Jak mówią organizatorzy, jest to forma podziękowania dla służb medycznych  puławskiego szpitala za poświęcenie podczas pandemii.

Dyrekcja SP ZOZ w Puławach wraz z pracownikami bardzo dziękuje Radiu RMF FM za ten miły świąteczny gest.

Komunikat w/s szczepień personelu medycznego przeciw COVID-19

16 grudnia, 2020 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Komunikat w/s szczepień personelu medycznego przeciw COVID-19”

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował na stronie internetowej www.nfz.gov.pl informację na temat listy szpitali „węzłowych”, w których będzie szczepiony personel przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek. Na zgłoszenia podmiotów medycznych czekamy do dnia 20 grudnia 2020 r.

 W związku z wyznaczeniem SP ZOZ w Puławach  jako szpitala „węzłowego”, tzn. podmiotu, w którym będą wykonywane szczepienia personelu oraz szczepienia personelu innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek. Podmioty zainteresowane zaszczepieniem w SPZOZ w Puławach  swoich pracowników proszone są o przesłanie zgłoszeń podmiotów na adres mailowy: sekretmed@szpitalpulawy.pl

Informujemy, że Koordynatorem projektu szczepień przeciw COVID-19 jest Pani Naczelna Pielęgniarka mgr Hanna Kamola tel. 502 548 680

Zgłoszenie powinno zawierać nazwę i adres podmiotu, REGON, dane osoby kontaktowej (imię, nazwisko, adres e-mail, nr telefonu) oraz numery PESEL zgłaszanych pracowników a także skan zgody na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z załączonym wzorem).

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (PDF)

Klauzula informacyjna RODO

Prosimy także o przesłanie zbiorczego zestawienia zgłaszanych pracowników wg wzoru z poniższego dokumentu
Załącznik_-_pozostale_podmioty

Zarówno pojedyncze zgody jak i zestawienie zbiorcze prosimy wysyłać na podany powyżej adres w formie skompresowanej, zaszyfrowanej i zabezpieczonej hasłem (np. kompresja zip z hasłem). Ze względów bezpieczeństwa prosimy nie przekazywać haseł w jednej wiadomości z zaszyfrowanymi dokumentami. Najlepszym rozwiązaniem będzie przekazanie hasła telefonicznie pod numerem Sekretariatu Z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa 81 45 02 277 .

Dyrekcja SP ZOZ w Puławach

Bezpłatne szczepienia dla Seniorów

8 grudnia, 2020 Posted by Aktualności 0 thoughts on “Bezpłatne szczepienia dla Seniorów”

SP ZOZ w Puławach,  z dniem 1 grudnia 2020 roku zaprasza  na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób, powyżej 75 roku życia.

Wszystkie chętne osoby zainteresowane szczepieniem proszone są o kontakt pod numerem telefonu 501844919.

Dyrekcja SP ZOZ w Puławach